Sony i Microsoft na razie nie zaprezentowały swoich konsol następnej generacji. Analityk Lewis Ward uważa, że na zapowiedź PS5 oraz następcy Xbox One poczekamy do 2020 roku.

W wywiadzie udzielonym serwisowi GamingBolt ekspert z amerykańskiej firmy IDC stwierdził, że nowe platformy zostaną najprawdopodobniej ujawnione na przyszłorocznych targach E3, a zadebiutują dwanaście miesięcy później.

Według analityka, w bieżącym roku Sony i Microsoft skupią się na PS4 i Xbox One, wydając kolejne wersje sprzętów. Przekonuje, że koncerny chcą, by wspomniane konsole były „aktywne” na rynku przez co najmniej dwa najbliższe lata.

konsole_2020
Na prezentację następców PS4 i Xbox One najprawdopodobniej jeszcze poczekamy

Lewis podkreśla jednocześnie, że platformy następnej generacji powinny być tradycyjnymi urządzeniami. Uważa więc, że zabraknie znanych ze Switcha rozwiązań pokroju dodatkowych ekranów i pojawią się napędy płyt.

Oczywiście tezy eksperta są jedynie prognozami, które niekoniecznie muszą znaleźć pokrycie w rzeczywistości. Warto zaznaczyć, że inny analityk - Mat Piscatella - jest innego zdania, twierdząc, że nowe konsole zostaną pokazane jeszcze w 2019 roku.

Reklama

Powiązane gry

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (4)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały