Przedstawiciele Activision ogłosili, że na nowego prezesa firmy wyznaczono Roba Kosticha. Ponadto, jedna z kluczowych postaci w Blizzardzie, współzałożyciel Mike Morheime, postanowił odejść z przedsiębiorstwa.

Rob Kostich współpracuje z Activision od 2004 roku. Menedżer był głównie związany z Call of Duty, przez lata piastując stanowisko wiceprezesa i dyrektora naczelnego marki. Teraz będzie odpowiadał za strategię operacji i zarządzanie rozwojem gier w amerykańskiej firmie.

Z kolei Mike Morheime ogłosił, że odejdzie z Blizzarda z dniem 7 kwietnia 2019 roku. To jeden ze współzałożycieli firmy, a także były dyrektor generalny przedsiębiorstwa.

Przez 28 lat pracy w Blizzardzie Morheime miał wkład w powstanie serii Diablo, Starcraft i Warcraft. Prezes firmy zrezygnował ze stanowiska w październiku ubiegłego roku, a zastąpił go J. Allen Brack, który w dalszym ciągu utrzymuje funkcję.

Przypomnijmy, że Activision zakończyło współpracę z Bungie - niezależne od teraz studio przejęło wszystkie prawa do marki Destiny i zamierza samodzielnie wydawać kolejne gry.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz