The Division 2 w wersji PC nie zadebiutuje na Steam, a wyłącznie w Epic Games Store oraz Uplay. To pierwsza tak znacząca wysokobudżetowa gra, którą kupimy za pośrednictwem platformy Epic, a nie Valve (dzięki, GamingBolt).

„Jesteśmy pewni, że Epic sprawnie przeprowadzi naszych fanów przez proces od zamówienia gry w przedsprzedaży, przez fazę beta, aż do premiery 15 marca. Epic nieustannie zmienia branżę gier, a ich najnowszą inicjatywę, którą jest nowy model cyfrowej dystrybucji dzieł innych twórców, chce wspierać także Ubisoft” - powiedział Chris Early, wiceprezes ds. partnerstw.

Współpraca Ubisoftu z Epic Games będzie długofalowa, więc kolejne gry francuskiego producenta również ukażą się w nowym sklepie. Umowa nie dotyczy jednak Far Cry: New Dawn, które debiutuje już 15 lutego.

div
Czy gry Ubisoftu na zawsze znikną ze Steama?

Epic Game Store uruchomiono w grudniu ubiegłego roku. Prowizja pobierana od twórców gier wynosi na platformie 12 proc., a nie - jak na Steamie - 30 proc.

Ponadto użytkownicy sklepu otrzymują darmowe gry - to między innymi Subnautica, Super Meat Boy i What Remains of Edith Finch.

Do tej pory Epic Games uzyskało wyłączność na Satisfactory, Rebel Galaxy Outlaw, Genesis Alpha One oraz ostatni sezon The Walking Dead od Telltale.

Zobacz: The Division 2 - poradnik i najlepsze porady

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.