Podczas kampanii fabularnej w Shadow of the Tomb Raider odwiedzimy wiele różnorodnych miejsc - od dżungli poprzez miasta i świątynie, kończąc na grobowcach. Do większości z nich będzie można z czasem powrócić, aby na przykład ukończyć wyzwania lub zadania związane z eksploracją.

Jednym z takich miejsc jest finalna lokacja, czyli Kukulkan, do którego docierasz w ostatnim zadaniu o nazwie Miasto Węża. Po zadeklarowaniu się o jego rozpoczęciu zostaniesz przeniesiony do zupełnie nowego miejsca, gdzie odbędzie się koniec kampanii fabularnej.

Po finale będziesz mógł powrócić do świata gry i kontynuować wykonywanie zadań pobocznych, wyzwań czy poświęcić się eksploracji, jednak do samego Kukulkanu (1), czyli Miasta Węża nie da się już powrócić.

Nie musisz się jednak niczego obawiać, ponieważ lokacja ta jest liniowa i podczas kampanii automatycznie odwiedzisz wszystkie ważne miejsca, które się w niej znajdują. Nie ma tam żadnych sekretów wpływających na liczbę procentów ukończenia gry, więc na dobrą sprawę powrót do niej jest zbędny.

kukulkan

Warto również pamiętać, że po przebrnięciu przez finał i obejrzeniu ekranu końcowego będziemy mogli nie tylko powrócić do świata i kontynuować jego eksplorację, ale również, z poziomu menu, rozpocząć Nową grę+.

W tym trybie rozpoczynasz przygodę od nowa ale Lara zachowuje przy sobie cały ekwipunek i zdobyte doświadczenie.

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Więcej artykułów od Michał Basta

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Shadow of the Tomb Raider - zamknięte przejścia, barykady: wymagania

Wzmocniony nóż, wytrychy, strzelba, wciągarka - jak zdobyć narzędzia.

Shadow of the Tomb Raider - jak zdobyć strzelbę

Gdzie znajduje się strzelba Bishop 600. Cenotes, jaskinia i misja Oko węża.