Dyrektor generalny firmy Nvidia - Jensen Huang - skomentował dzisiejszą zapowiedź Radeon VII, czyli nowej karty graficznej od AMD. Podkreślił, że zaprezentowany na targach CES układ jest „rozczarowujący”.

- Wydajność jest kiepska i nie oferuje niczego nowego. Brakuje raytracingu i AI. Wyróżnia się jedynie wykonaniem w 7nm i pamięcią HBM2, przez co ledwo nadąża za 2080. Jeżeli włączymy DLSS, nasz sprzęt zmiażdży ich GPU - przekonuje menedżer w rozmowie z serwisem PC World.

Szef Nvidii nawiązał do opracowanej przez „Zielonych” techniki pozwalającej sztucznej inteligencji odciążyć kartę graficzną. Rozwiązanie (obsługiwane na razie tylko przez kilka gier) zwiększa szybkość działania GPU.

jensen_huang
Jensen Huang wierzy w moc GeForce RTX 2080

Dziennikarze PC World o wypowiedź Huanga zapytali dyrektor generalną AMD - Lisę Su. Ograniczyła się jedynie do stwierdzenie, że jej konkurent „najprawdopodobniej” nie widział jeszcze nowej karty graficznej.

Radeon VII zadebiutuje 7 lutego w cenie 699 dolarów (około 2611 zł). Urządzenie składa się z 60 jednostek obliczeniowych, 3840 procesorów strumieniowych działających z maksymalną częstotliwością 1,8 GHz oraz 16 GB pamięci typu HBM2 o przepustowości 1 TB na sekundę.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (4)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały