Wyzwania na 6 tydzień 7 sezonu rozgrywek w Fortnite nie są zbyt trudne, ale jedno z zadań karnetu bojowego wydaje się być nieco bardziej wymagające od reszty. Związane jest z posłaniem lodowego krążka na odpowiednią odległość.

Być może znasz już ten przedmiot, który twórcy Fortnite dodali do gry już jakiś czas temu. Większość graczy użyła go zapewne tylko kilka razy, ale teraz trzeba się nim posłużyć, aby sprostać wyzwaniu.

Na pierwszy rzut oka 150 metrów wydaje się bardzo długą odległością. Rzucając krążek w standardowy sposób, nie zdołamy osiągnąć tego wyniku. Dlatego poniżej prezentujemy najlepsze sposoby na wykonanie zadania.

k

Jak rzucić krążek na co najmniej 150 metrów

Zanim dowiesz się, na czym polega sztuczka, warto przygotować się do wyzwania.

  • Najważniejsza kwestia: musisz osiągnąć co najmniej 28 poziom w karnecie bojowym 7 sezonu. Dopiero od tego poziomu odblokowuje się lodowy krążek
  • Gdy zdobędziesz przedmiot, pamiętaj, żeby przypisać go do emotek w szafce. Tylko wtedy będziesz mógł z niego skorzystać podczas rozgrywki
  • Rozpocznij mecz solo, duo albo drużynowy. Pamiętaj: wyzwanie zaliczysz tylko w zwykłych rozgrywkach, a nie w trybie kreatywnym
  • W trakcie rozgrywki możesz skorzystać z krążka tyle razy, ile tylko chcesz. 150 metrów to jednak niełatwy do osiągnięcia dystans, dlatego pomożemy ci wykonać to zadanie

Sztuczka jest dość prosta: nie próbuj rzucać krążka na płaskim terenie, bo będziesz skazany na porażkę. Zamiast tego, powinieneś:

  • Rozpocząć z dużej wysokości
  • Posłać krążek zboczem
  • Pozwolić mu ślizgać się po odpowiedniej powierzchni - najlepiej lodzie

Pierwszy wariant:

Najszybszym i najłatwiejszym sposobem jest wdrapanie się na Srogi Szczyt i zrzucenie krążka z góry, w stronę północną, a więc w kierunku zamarzniętego jeziora.

Sztuczka polega na tym, że dystans przebyty przez krążek w locie zalicza się do wyzwania. Gdy krążek wyląduje na ziemi, dzięki śliskiej powierzchni pokona jeszcze dużą odległość na jeziorze. Dzięki temu powinieneś osiągnąć wynik równy nawet 400 metrom.

k2

Drugi wariant:

Kolejny sposób wymaga od ciebie zdobycia samolotu. Wsiądź do pojazdu, wzleć jak najwyżej i ustaw się na skrzydle. Zrzucenie krążka z tej pozycji spowoduje, że przebędzie bardzo dużą odległość w locie. 150 metrów nie będzie żadnym problemem.

Informację o dystansie przebytym przez krążek widać w lewym dolnym rogu ekranu, kiedy tylko wprawisz przedmiot w ruch.

Wróć do strony głównej: Fortnite: sezon 7 - wyzwania tygodniowe

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały