Reżyser God of War o braku otwartego świata: nie mielibyśmy szans z innymi grami

Z powodu niewystarczających środków.

Ubiegłoroczne God of War jest liniową produkcją. Reżyser projektu - Cory Barlog - w wywiadzie udzielonym serwisowi VentureBeat wyjaśnił, dlaczego w grze zabrakło otwartego świata.

Część rozmowy dotyczyła konkurencyjnego Red Dead Redemption 2, które oferuje dużą swobodę w rozgrywce. Deweloper podkreślił, że wraz ze swoim zespołem nie dysponuje odpowiednimi środkami, by stworzyć podobny tytuł.

- Byłem nieugięty, twierdząc, że nie możemy przygotować gry z otwartym światem. Koszt wejścia i poziom oczekiwań są na tyle wysokie, że nigdy nie będziemy w stanie rywalizować [z Rockstarem i innymi]. Nie mamy po prostu stosownej infrastruktury i systemów - wytłumaczył.

god_of_war_rywalizacja
Autorzy God of War nie chcieli tworzyć gry z otwartym światem

Barlog zaznaczył, że o ile nad Red Dead Redemption 2 oraz poszczególnymi częściami serii Assassin's Creed pracowały kilkutysięczne ekipy, o tyle God of War zajmowało się znacznie mniej osób.

- Dla mnie świat musi wydawać się duży, ale nie pusty, z zaskakującymi momentami do odkrycia. Może się wydawać, że są obszary, gdzie niewiele się dzieje, a nagle otwiera się zupełnie nowa lokacja, do której się wcześniej nie zmierzało - dodał.

Zobacz: God of War - Poradnik, Solucja

Niedawno reżyser ujawnił, że zamierzał przygotować DLC do produkcji o przygodach Kratosa. Planowane rozszerzenia były jednak zbyt ambitne, więc deweloper postanowił zrezygnować z pomysłu.

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Serwery Battlefield 2042 pustoszeją

Liczba graczy szybko spada.

GeForce RTX 2060 12 GB potwierdzony - premiera w przyszłym tygodniu

Odświeżony model starszego układu poprawi sytuację na rynku kart?

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami