Oprócz zapowiedzianego przedwczoraj Alien: Blackout, powstaje jeszcze jedna gra w uniwersum - wynika z oświadczenia prasowego ogłaszającego mobilny tytuł. Nowa produkcja to strzelanka MMO (dzięki, VG247).

Projektem zajmuje się Cold Iron Studios, czyli zespół wykupiony w ubiegłym roku przez FoxNext - oddział 20th Century Fox odpowiedzialny za elektroniczną rozrywkę. Prace nad grą o Obym zapowiedziano już w tamtym czasie, ale dopiero teraz określono gatunek.

FoxNext nie podało żadnych dodatkowych informacji, wyjaśniając jedynie, że gra zmierza na PC i konsole.

alien3
Dla graczy niezadowolonych z Blackout jest jeszcze nadzieja

Przypomnijmy, że w Blackout wcielimy się w Amandę Ripley, która stara się uciec oprawcy na kosmicznej stacji Weyland-Yutani. Bohaterka musi sprytnie wykorzystać ograniczony zasób energii elektrycznej, by operować kamerami oraz innymi urządzeniami i unikać Ksenomorfa.

Ostatnią strzelanką o Obcym było wydane w 2013 roku Aliens: Colonial Marines. Ze względu na problemy w trakcie procesu twórczego, tytuł zadebiutował z wieloma błędami i został skrytykowany przez recenzentów oraz graczy.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz