Studio D3 Go! przedwczoraj ujawniło, że Alien: Blackout to gra mobilna, a nie - jak podejrzewało wielu graczy - pełnoprawna kontynuacja Obcy: Izolacja. Internauci wyrażają swoje niezadowolenie na Twitterze oraz w komentarzach pod zwiastunem gry (dzięki, IGN).

„Wyobraźcie sobie: osiągnęliście ogromny sukces dzięki Izolacji, a krytycy chwalą waszą grę. Potem decydujecie się zrobić mobilnego klona Five Nights At Freddie's [horror, w którym używamy kamer i kontrolujemy światło oraz drzwi przy ograniczonej energii elektrycznej - dop. red.]. Co wy do cholery robicie?” - zwrócił się do twórców jeden z użytkowników Twittera.

„Dzięki Blackout wiem teraz, jak czuli się fani Diablo [po zapowiedzi mobilnego Immortal - dop. red.]” - napisał inny.

Oficjalny zwiastun gry w serwisie YouTube ma aktualnie 24 tysiące „łapek w dół” przy 630 polubieniach. Komentarze nawołują do bojkotu gry, a także ironicznie nawiązują do wypowiedzi jednego z twórców Diablo Immortal, usłyszanej przez widzów podczas ujawnienia produkcji: „czy nie macie telefonów?”.

Nie zabrakło oczywiście pozytywnych komentarzy, lecz entuzjastyczne wypowiedzi są przytłoczone przez krytykę.

Warto nadmienić, że w rozmowie z MSPoweruser, twórcy gry zapewnili, że Blackout nie jest sequelem Izolacji.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz