Firma Razer ujawniła tytuły, które w wersji Xbox One otrzymają oficjalną obsługę klawiatury i myszy. Wśród gier jest Gears 5, czyli kolejna odsłona cyklu wykreowanego przez Epic Games.

Co ciekawe, początkowo na liście udostępnionej na oficjalnej stronie producenta znajdowało się także PUBG, a więc popularny przedstawiciel gatunku battle royale. Poza tym obecne było Gears Tactics, Sea of Thieves oraz The Sims 4.

Niewykluczone jednak, że nową funkcję sterowania na platformie Microsoftu w czterech ostatnich produkcjach ujawniono przedwcześnie, ponieważ wspomniane pozycje po kilku godzinach usunięto z zestawienia (dzięki, Wccftech).

gears_5_klawiatura
Gears 5 wśród tytułów, w które na Xbox One będzie można grać klawiaturą i myszą

Zobacz: PlayerUnknown's Battlegrounds - poradnik i najlepsze porady

Firma Razer przygotowała Turret, czyli zestaw klawiatury i myszy stworzony specjalnie z myślą o Xbox One i PC z systemem Windows 10. Sprzęty będą działały bezprzewodowo z częstotliwością 2,4 GHz za pomocą tak zwanego dongle'a, choć pojawi się opcja podłączenia akcesoriów kablem USB.

Urządzenia posiadają podświetlenie w 16,8 milionach kolorów. Oba otrzymają również efekty świetlne, które w wymienionych wyżej produkcjach - w tym Gears 5 - dostosują się do bieżących wydarzeń na ekranie.

Razer Turret ukaże się w pierwszym kwartale 2019 roku w cenie 249,99 dolarów (około 939 zł).

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki