Firma Kalypso Media poinformowała, że Tropico 6 - kolejna odsłona cyklu strategii ekonomicznych - na PC zadebiutuje 26 marca. W planach są też wersje konsolowe, ale ukażą się w późniejszym terminie.

To oznacza, że ponownie opóźniono produkcję. Początkowo tytuł miał trafić do sprzedaży w ubiegłym roku, a latem ogłoszono, że pojawi się jednak dopiero w styczniu, co także jest nieaktualne. Powodem przesunięcia premiery jest chęć dopracowania projektu.

„W przerwie świątecznej przez wiele godzin grałem w Tropico 6 i naprawdę spodobało mi się, to co widziałem. W mojej skromnej opinii, jednak nie na tyle, by polubić grę, a ja chcę ją pokochać! Jest dobra, ale nie bardzo dobra lub wybitna. Jeszcze” - wyjaśnił w otwartym liście skierowanym do fanów Simon Hellwig, szef Kalypso Media.

W ramach rekompensaty, osoby, które do godziny 19:00 w czwartek - 10 stycznia - złożą zamówienie przedpremierowe, pierwsze DLC do strategii otrzymają bez dodatkowych opłat. Rozszerzenie ukaże się w drugim kwartale tego roku.

W kolejnej odsłonie cyklu podstawy rozgrywki nie ulegną większym zmianom. Ponownie wcielimy się w dyktatora tropikalnego kraju i postaramy się sprawować władzę nad bananowym państwem. Pojawi się opcja wysyłania szpiegów w celu wykradania cennych informacji.

Warto zaznaczyć, że nad Tropico 6 nie pracują twórcy poprzednich części serii z Haemimont Games, a niemieckie studio Limbic Entertainment. Zespół w przeszłości przygotował Might & Magic: Heroes 6 oraz Might & Magic 10: Legacy.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki