Bloomberg opublikował nową edycję listy 500 najbogatszych osób na świecie. W zestawieniu zadebiutował Tim Sweeney - dyrektor generalny studia Epic Games - który jest bogatszy od Gabe'a Newella z Valve.

Według dziennikarzy serwisu, majątek Amerykanina opiewa obecnie na 7,16 miliardów dolarów. Dzięki wspomnianej kwocie, menedżer uplasował się na 195. pozycji wspomnianego rankingu.

Na liście pojawił się również Gabe Newell, czyli założyciel Valve. Szef firmy, która jest właścicielem platformy Steam, znalazł się jednak na 368. miejscu z 4,48 miliardami dolarów na koncie. To oznacza, że ma o blisko 3 mld dol. mniej niż Sweeney.

fortnite_tim_sweeney
Tim Sweeney swój majątek zawdzięcza między innymi Fortnite

Zobacz też: Fortnite Battle Royale - poradnik dla początkujących

Posiadana przez dyrektora generalnego Epic Games kwota to zapewne zasługa sukcesu Fortnite. Strzelanka cieszy się dużą popularnością - niedawno informowano, że liczba zarejestrowanych kont przekroczyła 200 milionów.

Dzięki nastawionej na sieciową zabawę produkcji, amerykańskie studio w ubiegłym roku zarobiło 3 mld dol. Duża część sumy trafiła zapewne do Sweeneya, który posiada 44,7 procent udziałów w zespole. Sama firma wyceniana jest na 15 mld dol.

Czołówka rankingu nie uległa większym zmianom. Na fotelu lidera znajdują się Jeff Bezos (135 mld dol.), Bill Gates (92 mld dol.), Warren Buffet (81 mld dol.), Bernard Arnault (69 mld dol.), Amancio Ortega (60,1 mld dol.), Carlos Sim (57,1 mld dol.) i Mark Zuckerberg (54,7 mld dol.).

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki