Leczenie głównej bohaterki Shadow of the Tomb Raider jest jednym z ważniejszych elementów rozgrywki. Lara może bowiem zostać ranna w wielu różnych sytuacjach - od upadku ze zbyt dużej wysokości, poprzez trafienie na jedną z wielu pułapek na jej drodze, kończąc na ranach zadanych przez dzikie zwierzęta czy ludzi podczas otwartej walki.

W jaki sposób poznać, że poziom zdrowia Lary zaczyna spadać? Wystarczy obserwować obraz. Im bardziej będzie stawał się ciemny i im więcej będzie wokół niego krwi, tym bardziej ranna będzie główna bohaterka. Finalnie może to prowadzić do śmierci i konieczności wczytania jednego z zapisów gry.

Dlatego w każdym przypadku bardzo przydaje się umiejętność leczenia głównej bohaterki, co może odbyć się na dwa różne sposoby. Pierwsza możliwość, to samoregeneracja, która przypomina wiele innych gier akcji. Aby z niej skorzystać wystarczy złapać chwilę oddechu w bezpiecznym miejscu.

Jeśli w tym czasie Lara nie będzie atakowana i nie będzie otrzymywać żadnych obrażeń, to po chwili ekran nabierze normalnych barw, a bohaterka odzyska pełnię zdrowia.

leczenie

Czasami, zwłaszcza podczas walki, musimy jednak działać dużo szybciej i tutaj z pomocą przychodzi możliwość manualnego leczenia Lary. W tym przypadku należy wcisnąć odpowiedni klawisz (1) lub ich kombinację (L1 i X - PS4, LB i A - XO, Enter na klawiaturze numerycznej - PC).

Spowoduje to, że Lara skorzysta z medycznych ziół, co przyczyni się z kolei do natychmiastowego odzyskania zdrowia. Należy przy tym pamiętać, że podczas korzystania z tej opcji bohaterka na chwilę przystanie, dlatego ważne jest znalezienie miejsca z dala od rywali.

Bez posiadania odpowiednich składników użycie tej opcji będzie niemożliwe. Dlatego warto zawsze dokładnie się rozglądać i podnosić rośliny z ikoną krzyża, które oznaczają właśnie składniki medyczne.

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Więcej artykułów od Michał Basta

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Shadow of the Tomb Raider - zamknięte przejścia, barykady: wymagania

Wzmocniony nóż, wytrychy, strzelba, wciągarka - jak zdobyć narzędzia.

Shadow of the Tomb Raider - czy można wrócić do Kukulkanu, Miasta Węża

Sprawdź czy istnieje możliwość powrotu do finalnej lokacji.