Podczas kampanii fabularnej Lara wejdzie w posiadanie całej gamy różnorodnych broni i narzędzi. Początkowo będzie dysponować głównie łukiem, który sprawdza się świetnie przez całą grę i to zarówno w walce, jak i narzędzie do szybkiego przemieszczania się.

Z czasem bohaterka otrzyma również dostęp do arsenału broni palnej, która służy przede wszystkim do prowadzenia walki. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby oręż wykorzystać inaczej, na przykład strzelając w wybuchowe beczki, co doprowadzi do eksplozji.

Lara będzie mogła korzystać z pistoletów, karabinów, a przede wszystkim strzelby. Ta ostatnia broń jest szczególnie ważna. Dlaczego? Ponieważ oprócz ogromnej siły rażenia wrogów na bliskim dystansie posiada też możliwość niszczenia niektórych przeszkód. Bez strzelby nie będziemy zatem w stanie dotrzeć do wielu rejonów - zarówno tych obowiązkowych, związanych z kampanią fabularną, jak i lokacji pobocznych.

Gdzie zatem zdobyć strzelbę? W przeciwieństwie do innych modeli broni nie można, przynajmniej początkowo, zakupić jej u handlarzy. Lara zdobędzie ją automatycznie podczas wykonywania misji głównej o nazwie Oko węża.

strzelba

Podczas wykonywania tego zadania dotrzesz do jaskini i lokacji o nazwie Cenotes. W pewnej chwili będziesz musiał pokonać zbiornik wodny. Po wyjściu na ląd rusz przed siebie. Wskocz na ścianę przed bohaterką (1), wejdź na górę i przejdź w lewo. Przeskocz na sąsiednią ścianę, przejdź za narożnik i zjedź na dół po linie.

Następnie rozbujaj Larę i przeskocz na stały ląd (2). Teraz wystarczy kierować się w stronę podwyższenia z lewej (3), gdzie znajdują się zwłoki. Odetnij je, dzięki czemu otrzymasz strzelbę Bishop 600. Podobnie, jak inne bronie palne można z niej prowadzić ogień zwykły i korzystać z naboi specjalnych.

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Więcej artykułów od Michał Basta

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Shadow of the Tomb Raider - zamknięte przejścia, barykady: wymagania

Wzmocniony nóż, wytrychy, strzelba, wciągarka - jak zdobyć narzędzia.

Shadow of the Tomb Raider - czy można wrócić do Kukulkanu, Miasta Węża

Sprawdź czy istnieje możliwość powrotu do finalnej lokacji.