Łuk jest nadal jedną z podstawowych broni Lary. Dzięki niemu bohaterka może po cichu eliminować rywali z dystansu, zupełnie nie zwracając na siebie uwagi innych nieprzyjaciół. Oczywiście jest to tylko jedna z zalet tej broni, ponieważ umożliwia on również między innymi wystrzeliwanie strzał z liną, umożliwiających dostawanie się do trudno dostępnych miejsc czy korzystanie ze strzał specjalnych.

Należy przy tym pamiętać, że pojemność kołczana, a co za tym idzie, ilość przenoszonych strzał jest ograniczona. Co więcej, jeśli nie będziemy dbać o ich zapas, to szybko może się okazać, że zwyczajnie nie będziemy mieli czym strzelać. Co robić w takich sytuacjach?

Na szczęście nie będziemy w żaden sposób zmuszani do ciągłego odwiedzania kupców i wydawania pieniędzy na strzały. Zamiast tego możemy błyskawicznie stworzyć je we własnym zakresie.

W jaki sposób tworzymy strzały? Bardzo prosto - wystarczy jako wybraną broń posiadać łuk, wcisnąć i przez chwilę przytrzymać klawisz (1) odpowiedzialny za strzał (R2 - PS4, RT - XO, LPM - PC).

strzaly

Oczywiście do wykonania strzał niezbędne są odpowiednie surowce, a konkretnie drewno i ptasie pióra. Na szczęście nie ma problemu z ich odnajdywaniem, ponieważ natrafiasz na nie bardzo często podczas eksploracji terenów. Ważne jest, aby poświęcić nieco czasu na jego zbieranie i zawsze posiadać odpowiedni zapas. Czasami możemy też natknąć się na kołczany strzał leżące luzem w terenie.

Identycznie sprawa wygląda z tworzeniem strzał specjalnych: halucynogennych, ognistych czy z trucizną. W tym przypadku również należy mieć wybrany łuk, a potem wcisnąć (2) i przytrzymać odpowiedni klawisz (R1 - PS4, RB - XO, ŚPM - PC), co spowoduje, że po chwili bohaterka przygotuje odpowiednią strzałę.

W przypadku strzał specjalnych należy jednak pamiętać, że do stworzenia wymagają już różnych surowców, a ponadto Lara może przenosić mocno ograniczoną, w porównaniu do zwykłych strzał, ich ilość.

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Więcej artykułów od Michał Basta

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Shadow of the Tomb Raider - zamknięte przejścia, barykady: wymagania

Wzmocniony nóż, wytrychy, strzelba, wciągarka - jak zdobyć narzędzia.

Shadow of the Tomb Raider - czy można wrócić do Kukulkanu, Miasta Węża

Sprawdź czy istnieje możliwość powrotu do finalnej lokacji.