Podobnie, jak w prawdziwym życiu, również i w Shadow of the Tomb Raider dość ważną rolę może odgrywać złoto. Jest ono szczególnie ważne podczas prowadzenia handlu z napotkanymi kupcami, u których możesz zaopatrywać się w całą gamę produktów - od pojedynczych surowców, poprzez naboje, kończąc na broniach, strojach i specjalnych narzędziach.

Zatem w jaki sposób pozyskiwać fundusze na prowadzenie handlu? Istnieje kilka możliwości i jeśli zależy nam na szybkim wzbogaceniu się, to warto korzystać z ich jak najszerszej gamy, co zapewni szybki przyrost gotówki.

Pierwsza z możliwości, to wykonywanie misji głównych oraz zadań dodatkowych. Wypełnianie poszczególnych celów wiąże się bowiem często nie tylko z nagrodą w postaci punktów doświadczenia, ale właśnie również żywą gotówką.

W trakcie zadań często będziesz spotykał wrogich żołnierzy, których należy wyeliminować. Przeszukuj ich ciała, ponieważ możesz przy nich znaleźć żywą gotówkę oraz różnego rodzaju przedmioty.

zloto

Zbieractwo jest kolejnym dobrym sposobem na pomnożenie majątku. Staraj się zbierać dosłownie wszystko, co jest tylko możliwe do podniesienia. Część przedmiotów możesz wykorzystać od razu (na przykład drewno i pióra do tworzenia strzał lub zioła do leczenia), a pozostałe (niewykorzystywane surowce, skóry cennych zwierząt) zwyczajnie sprzedaj u handlarzy, tym bardziej, że Lara posiada ograniczone miejsce w ekwipunku.

Podczas eksploracji warto zwracać uwagę zwłaszcza na skrzynie ze skarbami oraz rudy złota, które możesz zlokalizować dzięki specjalnym mapom. Sprzedawanie rud złota (1) u handlarzy zapewni Larze spory zysk.

Na koniec warto też pamiętać, że jeśli jesteśmy mocno nastawieni na zarobek oraz handel z kupcami, to można rozwinąć Larze specjalne zdolności. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na drzewko poszukiwacza, gdzie można znaleźć między innymi następujące umiejętności:

  • Orle łowy - zwiększają szansę na spotkanie rzadkich zwierząt
  • Zbiory kruka - dają możliwość zakupu większych toreb i plecaków, dzięki czemu Lara może nosić przy sobie więcej rzeczy
  • Wizja sowy - w instynkcie przetrwania podświetlane są zasoby i przedmioty
  • Orli wzrok - w instynkcie przetrwania podświetlane są artefakty, monolity, skrzynie skarbów, mapy archiwistów i plecaki odkrywców.

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Więcej artykułów od Michał Basta

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Shadow of the Tomb Raider - zamknięte przejścia, barykady: wymagania

Wzmocniony nóż, wytrychy, strzelba, wciągarka - jak zdobyć narzędzia.

Shadow of the Tomb Raider - czy można wrócić do Kukulkanu, Miasta Węża

Sprawdź czy istnieje możliwość powrotu do finalnej lokacji.