Chociaż Lara Croft jest panią archeolog z bardzo zaawansowanymi zdolnościami z różnych dziedzin, to podczas rozgrywki będziemy mogli rozwijać naszą bohaterkę. Wykonując pewne czynności i wypełniając pewne cele bohaterka będzie zdobywać punkty doświadczenia, które następnie można wymieniać na konkretne umiejętności w obozach.

Sporą część punktów doświadczenia otrzymamy niejako automatycznie podczas wypełniania głównej kampanii fabularnej. Pokonywanie kolejnych misji i głównych zadań zaprocentuje sporym przyrostem liczby punktów, które możemy zainwestować w rozwój głównej bohaterki (1).

Jeśli jednak chcemy jeszcze bardziej przyspieszyć ten proces, to warto również wypełniać cele drugorzędne. Chodzi tutaj między innymi o wypełnianie zadań dodatkowych, które staną się dostępne po dotarciu do Kuwak Yaku. Pierwszą z nich jest misja poboczna o nazwie Wymarły gatunek.

doswiadczenie

Dodatkowe punkty doświadczenia otrzymamy również za wykonywanie specjalnych wyzwań, a także jeśli poświęcimy nieco czasu na eksplorację odwiedzanych miejsc w poszukiwaniu różnego rodzaju znajdziek i sekretów, pokroju skrzyń ze skarbem czy monolitów.

Ostatnim, ale nie najmniej ważnym elementem, jest również odwiedzanie napotkanych podczas przygody krypt, a przede wszystkim grobowców. Często są to sporych rozmiarów lokacje, których ukończenie zapewnia nie tylko punkty doświadczenia, ale często także zasoby materialne oraz specjalne zdolności do odblokowania.

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Więcej artykułów od Michał Basta

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Shadow of the Tomb Raider - zamknięte przejścia, barykady: wymagania

Wzmocniony nóż, wytrychy, strzelba, wciągarka - jak zdobyć narzędzia.

Shadow of the Tomb Raider - czy można wrócić do Kukulkanu, Miasta Węża

Sprawdź czy istnieje możliwość powrotu do finalnej lokacji.