Serwis Metacritic - gromadzący oceny i opinie krytyków oraz użytkowników o grach wideo - opublikował listę dziesięciu najgorszych produkcji wydanych w 2018 roku. Na pierwszym miejscu znalazł się The Quiet Man, czyli nietypowa produkcja o niesłyszącym bohaterze.

Zestawienie nie obejmuje gier, które otrzymały poniżej 7 profesjonalnych recenzji, aby wykluczyć mniej popularne tytuły. Z kolei jeżeli gra pojawiłaby się na liście kilka razy z racji nisko ocenianych wersji gry na różne platformy, brano pod uwagę jedynie wydanie z najniższą notą.

Znajdujące się na szczycie listy, opracowane przez Human Head Studios The Quiet Man wyróżnia się nietypową warstwą dźwiękową. Bohater gry jest niesłyszący, więc przez całą grę doświadczamy tylko przytłumionych dźwięków, przy okazji obserwując wyłącznie ruchy warg postaci w przerywnikach - bez napisów.

Pełna lista prezentuje się następująco:

  1. The Quiet Man (PS4) - 29 Metascore
  2. Gene Rain (XB1) - 32 Metascore
  3. Fantasy Hero ~ Unsigned Legacy ~ (Switch) - 34 Metascore
  4. Agony (XB1) - 34 Metascore
  5. Past Cure - 34 Metascore
  6. Super Seducer: How to Talk to Girls (PC) - 35 Metascore
  7. One Piece: Grand Cruise (PS4) - 35 Metascore
  8. Hollow (Switch) - 36 Metascore
  9. Underworld Ascendant (PC) - 36 Metascore
  10. Shaq Fu: A Legend Reborn (PS4) - 36 Metascore

Na czwartym miejscu umieszczono Agony, czyli polski, kontrowersyjny horror, w którym schodzimy do czeluści piekieł i stawiamy czoła demonom. Choć części graczy spodobała się odważna oprawa, w opinii większości rozgrywka nie prezentowała odpowiedniego poziomu.

W zestawieniu jest też Super Seducer : How to Talk to Girls, czyli gra typu live-action o podrywaniu kobiet, oraz Shaq Fu: A Legend Reborn, a więc remake bijatyki z Shaquillem O'Nealem z 1994 roku.

Najwyżej ocenianym tytułem 2018 roku według Metacritic jest Red Dead Redemption 2.

Reklama

Powiązane gry

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz

Komentarze (3)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Reklama