Firma Hyperkin zaprezentowała na targach CES w Las Vegas pistolet Hyper Blaster HD. Urządzenie pozwoli zagrać w kultowe Duck Hunt - wydaną na Nintendo Entertainment System (oraz Pegasusa) produkcję o strzelaniu do kaczek (dzięki, Kotaku).

Oryginalna wersja urządzenia działa poprawnie wyłącznie w parze ze starszymi, kineskopowymi telewizorami. Tzw. Zapper był wyposażony w czujnik światła. Kiedy gracz naciskał spust, ekran w grze stawał się czarny na czas pojedynczej klatki, a cele zmieniały się w białe kwadraty. Jeżeli pistolet wykrył jasny punkt, gra zaliczała trafienie.

Zapper nie jest w stanie współpracować z telewizorami z płaskim ekranem, bo urządzenia działają w inny sposób. Hyper Blaster HD wykorzystuje jednak adapter, by zsynchronizować częstotliwość odświeżania z wyświetlaczem. Dzięki temu w dalszym ciągu można wykorzystać rozwiązanie z białymi kwadratami.

pis
Nowoczesny sprzęt w stylu retro

Producenci z firmy Hyperkin nie podali ceny ani daty premiery gadżetu. Poinformowali jednak, że pistolet współpracuje tylko z oryginalną konsolą NES.

Hyper Blaster HD pozwoli grać nie tylko w Duck Hunt, ale wszystkie inne gry działające w podobny sposób. To np. Time Crisis, Vampire Night, Ninja Assault czy Point Blank.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz