Ubisoft ujawnił datę premiery drugiego odcinka płatnego dodatku Dziedzictwo Pierwszego Ostrza do Assassin's Creed Odyssey. Kontynuacja DLC opowiadającego o Dariusie ukaże się 15 stycznia.

W epizodzie gracze staną przed zadaniem zbadania blokady nałożonej przez Zakon Starożytnych na port w Achai. Natkną się również na więzionych przez oficera frakcji obywateli, których w trakcie rozgrywki przyjdzie uwolnić.

Ujawniono też szczegóły na temat darmowych treści, które trafią do gry w styczniu. W planach są dwie misje z cyklu Zapomniane greckie mity. W „Córach Lalaji” wyszkolimy grupę kobiet, by mogły chronić dzieci pod nieobecność mężczyzn, a podejmowane wybory wpłyną na los mieszkańców osady. Z kolei w „Dziedzictwie Poetki” odkryjemy sekret kontrowersyjnej artystki.

Gra wzbogaci się także o trzeciego cyklopa - Argesa. Legendarny olbrzym zamieszkuje wulkaniczną wyspę i korzysta z ataków opartych na ogniu. Nagrodą za pokonanie stwora będzie młot Hefajstosa, choć pojedynek rekomendowany jest dla postaci na co najmniej 50. poziomie doświadczenia.

Zobacz też: Assassin's Creed Odyssey - Poradnik, Solucja

Natomiast 10 stycznia pojawi się aktualizacja, która wprowadzi funkcję skalowania mocy przeciwników. Gracze dostosują siłę wrogów do własnych preferencji, mogąc na przykład osłabić oponentów nawet o cztery poziomy.

To nie wszystko, ponieważ deweloperzy dodadzą do produkcji Ayę - bohaterkę ubiegłorocznego Assassin's Creed Origins. Zainteresowani odblokują postać za punkty Ubisoftu, by dołączyła do załogi statku Adrestia. Do tego nowe zestawy ekwipunku.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki