Użytkownik forum Reddit o pseudonimie MC_Pitman spędził rok nad opracowaniem modyfikacji graficznej do Minecraft, ulepszając i dodając więcej detali do terenów generowanych przez grę.

Celem projektu było stworzenie „bardziej naturalnego i realistycznego” otoczenia, które współgra ze sobą - w opozycji do „grupy odseparowanych biomów”, generowanych domyślnie przez Minecraft.

Twórca moda opracował kilka stref, różniących się wyglądem - poniższe zdjęcie przedstawia klimat alpejski, który jest rzekomo „najbardziej kompletny i dopracowany” ze wszystkich.

min
Brak pomysłu na wakacje? Minecraft przychodzi z pomocą

Mod nie jest jeszcze dostępny do pobrania. Autor nie podzielił się też dodatkowymi zdjęciami. Premierę zaplanowano na okres „kilku kolejnych miesięcy”.

Minecraft zadebiutował w 2011 roku na PC. Obecnie jest dostępny na wszystkich głównych konsolach bieżącej i poprzedniej generacji.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Wiedźmin - Novigrad odtworzony w Minecrafcie

Wolne Miasto złożone z bloków.

Minecraft i niesamowite miasto stworzone w 8 miesięcy

Kreatywna społeczność graczy nie przestaje zaskakiwać.

Minecraft czeka mała rewolucja

Spora aktualizacja wprowadzi mnóstwo podwodnych treści.