Ian Bell - dyrektor generalny Slightly Mad Studios - opublikował na Twitterze alternatywne projekty wyglądu „najpotężniejszej konsoli na świecie”, czyli Mad Box. To odpowiedź na krytykę internautów, którym nie spodobała się pierwsza wizualizacja.

Jeden z pomysłów to urządzenie w kształcie sześcianu. Konsolę można by położyć na jednym z boków lub na „ściętym” wierzchołku. Mad Box miałby w tej wersji rozsuwaną obudowę, która pozwoliłaby między innymi na lepsze chłodzenie w trybie wydajnościowym. Znów pojawia się tu wbudowany uchwyt, ułatwiający przenoszenie.

mad1
Slightly Mad Studios stawia na niecodzienne pomysły
mad2
Mobilność przede wszystkim

Kolejna, najnowsza wizualizacja przedstawia urządzenie w bardziej standardowej obudowie, podobnej do konsol Sony czy Microsoftu - lecz o futurystycznym wyglądzie.

Ten model miałby dotykowy wyświetlacz informujący nie tylko o uruchomionej grze, ale też nowej wiadomości e-mail czy odtwarzanym utworze muzycznym. Konsolę moglibyśmy ponadto ustawić w różnych pozycjach, a także zawiesić na ścianie.

mad3
„To mój faworyt” - mówi o projekcie Bell
mad4
Interaktywny wyświetlacz

Do tego różne motywy przewodnie dla wyświetlacza i obudowa z kilkoma wzorami, kolorami, a także podświetleniem RGB.

Przypomnijmy, że konsola Mad Box powinna zadebiutować za około 3 lata. Slightly Mad Studios obiecuje rozgrywkę w 4K przy zachowaniu 60 FPS, a także 120 klatek na sekundę przy korzystaniu z VR.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz