Studio D3 Go! oficjalnie ujawniło grę Alien: Blackout. Tajemniczy tytuł, w którym wielu graczy upatrywało kontynuację Obcy: Izolacja, to survivalowy horror zmierzający wyłącznie na urządzenia mobilne (dzięki, Variety).

Owoc współpracy FoxNext Games, D3 Go! i Rival Games trafi na App Store, Google Play oraz Amazon Appstore, ale nie podano daty premiery.

Wcielamy się w Amandę Ripley, która stara się uciec oprawcy na kosmicznej stacji Weyland-Yutani. Kobieta uniknie Ksenomorfa dzięki kamerom przemysłowym i wykrywaczu ruchu. Nie zabraknie też holograficznej mapy. Urządzenia należy operować, zważając na ograniczone zasilanie.

alien2
Kamery odegrają istotną rolę

Szczegółów na temat rozgrywki nie podano, ale na oficjalnej stronie produkcji twórcy wspominają o wyborach, które wpłyną na zakończenie. Gracze mogą przykładowo zwiększyć szansę uniknięcia Obcego, ryzykując życiem pozostałych członków załogi.

D3 GO! odpowiada za gry Marvel Puzzle Quest i Magic the Gathering - Puzzle Quest.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz