Dziennikarze serwisu IGN opublikowali materiał prezentujący nowe fragmenty rozgrywki z wczesnej wersji Anthem - nastawionej na sieciowe zmagania produkcji od studia BioWare.

Nagranie przedstawia przykładową misję, w której gracze muszą odnaleźć zaginionego arkanistę, Matthiasa Sumnera. Najpierw udają się w ostatnie znane miejsce pobytu postaci, skąd próbują dotrzeć do mężczyzny po pozostawionych śladach.

Zadanie rozegrała trójka użytkowników kierujących różnymi klasami Javelinów - Interceptorem, Stormem i Colossusem. W walkach z przeciwnikami kluczem do sukcesu była współpraca i łączenie unikalnych zdolności poszczególnych kostiumów bojowych.

Warto zaznaczyć, że choć tytuł położy nacisk na zmagania sieciowe, opowieść odegra istotną rolę. Twórcy obiecują, że nie zabraknie tradycyjnych misji fabularnych, wykonywanych ze znajomymi lub w pojedynkę.

Anthem zadebiutuje 22 lutego na PC, PS4 i Xbox One. W dniach 1-3 lutego odbędą się zaś otwarte testy gry (kilka dni wcześniej dla abonentów EA Access i Origin Access oraz osób, które złożyły zamówienie przedpremierowe).

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki