Współscenarzysta Half-Life 2 wrócił do Valve

Erik Wolpaw ponownie zatrudniony.

Po niespełna dwuletniej przerwie, do studia Valve powrócił Erik Wolpaw - współscenarzysta Half-Life 2 odpowiadający za powstanie fabuły dwóch dodatkowych epizodów strzelanki.

Tyler McVicker, który śledzi informacje związane z twórcami platformy Steam, na Twitterze opublikował kopię maila od szefa firmy, Gabe'a Newella. W wiadomości datowanej na 4 stycznia menedżer ujawnił, że projektant pracujący przy przygodach Gordona Freemana ponownie jest członkiem zespołu.

To jednak nie wszystko, ponieważ dziennikarze serwisu ShackNews zauważyli, że w napisach końcowych wydanej w listopadzie karcianki Artifact - nowej gry Valve - pojawia się nazwisko Wolpawa. To oznacza, że jest zatrudniony w studiu od kilku miesięcy.

Deweloper opuścił szeregi amerykańskiej firmy w lutym 2017 roku, choć wówczas nie przedstawił powodów swojej decyzji. Warto zaznaczyć, że był odpowiedzialny także za scenariusze dwóch części logicznej serii Portal.

Na razie nie jest jednak jasne, co dokładnie oznacza powrót Wolpawa. Niewykluczone, że Valve zamierza przygotować kolejną dużą produkcję, którą może być następna odsłona Half-Life lub wspomnianego Portal.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami