PS Now to abonamentowa usługa w „chmurze”, umożliwiająca uruchamianie gier z konsol PlayStation na PS4 i PC. W Europie dostępna jest tylko w ośmiu krajach, ale nieoficjalne informacje sugerują, że trafi do pozostałych.

Włosi nie mogą skorzystać z subskrypcji, jednak portal Everyeye odkrył, że we włoskim PS Store przy niektórych produkcjach pojawił się przycisk z informacją, że tytuły znajdują się w katalogu wspomnianego programu.

Ponadto przez pewien okres dostępna była sekcja dedykowana PS Now. Przy próbie kupna abonamentu, użytkownik otrzymywał komunikat wyjaśniający, że na razie nie można dokonać transakcji. Mimo to istniała opcja przetestowania łącza internetowego pod kątem streamingu.

ps_now_europa
Włoskie PS Store informuje, że Mafia 3 dostępna jest w PS Now

Co ciekawe, choć podstronę poświęconą usłudze (częściowo przetłumaczoną na język włoski) już usunięto, adnotacja o subskrypcji nadal widnieje przy wybranych produkcjach (w tym Mafii 3 i wszystkich grach wydanych na PS3).

Oczywiście wszystko może być efektem błędu, ale niewykluczone, że Sony przygotowuje się do uruchomienia PS Now w pozostałych państwach Europy. Nie jest jednak jasne, czy wówczas program trafi do Polski.

Usługa dostępna jest w Ameryce Północnej i ośmiu krajach Europy - Francji, Wielkiej Brytanii, Luksemburgu, Belgii, Niemczech, Holandii, Irlandii i Szwajcarii.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki