Microsoft planuje usprawnienie spustów, czyli przycisków LT i RT, w kontrolerze do Xbox One - wynika z serii patentów zarejestrowanych przez firmę w grudniu ubiegłego roku (dzięki, WindowsLatest).

W dokumentach wspomniano między innymi o „napędzanych silnikiem triggerach z regulowanym napięciem” i „triggerach ze sprzężeniem zwrotnym (force-feedback)”.

Oznacza to, że przyciski LT i RT w nowej wersji kontrolera, w zależności od sytuacji w grze, mogłyby stawiać opór o zmiennej sile. Możliwe byłoby też ustalenie długości, jaką musi pokonać spust, by się zatrzymać, a ponadto zaprogramowanie do triggerów wibracji.

x
Kontrolery od lat działają tak samo, ale Microsoft może to zmienić

Deweloperzy mogliby też ustalić prędkość powrotu LT i RT do pozycji wyjściowej. Jeżeli Microsoft wyprodukuje nową wersję kontrolera, na wspomniane czynniki wpłyną też użytkownicy - w zależności od preferencji.

Niewykluczone, że omawiane zmiany dotyczą nowej generacji konsol koncernu z Redmond.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz