Analityk branżowy z amerykańskiej firmy NPD - Mat Piscatella - twierdzi, że kolejna generacja sprzętowa od Sony i Microsoftu zostanie ujawniona jeszcze w tym roku, a premiera konsol wyznaczy początek nowego modelu dystrybucji.

- Przewiduję, że prezentacja PlayStation 5 i kolejnego Xboksa odbędzie się w 2019 roku, a premierę zaplanowano na kolejny rok - powiedział Piscatella w rozmowie z GamingBolt.

- Sądzę jednakże, że wyszliśmy już z tradycyjnego modelu opartego na generacjach. Oczekuję, że obaj producenci dodadzą nowe funkcje, które rozmyją granice - dodaje analityk.

pad1
Kolejne konsole to ostatnia „tradycyjna” generacja?

Wspomniane przez Piscatellę funkcje mogą dotyczyć rozgrywki „w chmurze”, która znacznie odciąża sprzęt podczas rozgrywki. Może to sprawić, że kupowanie kolejnych wersji sprzętu stanie się zbędne, bo aktualizacje będą się odbywać wyłącznie u dostawcy usługi.

Analityk twierdzi też, że sprzedaż PS4 i Xbox One od 2019 roku będzie się stopniowo zmniejszać, z racji zbliżania się do końca cyklu „życia” obecnej generacji konsol.

Nie poznaliśmy jeszcze żadnych informacji odnośnie PS5, ale ujawniono już szczegóły dotyczące kolejnej generacji sprzętowej Microsoftu. Koncern ma rzekomo wydać cztery różne wersje konsol, z których część skorzysta ze wspomnianego streamingu rozgrywki.

Pojawiająca się na przestrzeni ostatnich miesięcy nazwa Xbox Scarlett to określenie całej rodziny sprzętowej następców Xbox One.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz