Dyrektor generalny Slightly Mad Studios (odpowiedzialnego między innymi za Project CARS) zapowiedział za pośrednictwem Twittera urządzenie o nazwie Mad Box. Ian Bell przekonuje, że to „najpotężniejsza konsola, jaka kiedykolwiek powstała”.

To sprzęt „typu PlayStation i Xbox”, który zostanie rzekomo wyposażony w komponenty pozwalające wyświetlać obraz w 4K, przy zachowaniu 60 FPS (odpowiednik „mocnego komputera”). Na konsoli zagramy w produkcje „wszystkich deweloperów”. Premiera za około 3 lata (dzięki, Variety).

Bell przekonuje, że Mad Box zostanie wydany na całym świecie. Podkreśla też, że rozmowy z producentami sprzętu są na wczesnym etapie. Slightly Mad Studios nie ma natomiast problemu ze znalezieniem osób, którzy wesprą projekt.

pc2
Slightly Mad Studios stworzyło serię Project CARS, Need for Speed: Shift i kilka symulacji wyścigowych

- Mamy już kilku inwestorów, którzy oferują niezbędne fundusze, potrzebne do zakończenia prac. Wciąż jest to jednak wczesny etap i szukamy najlepszych ofert - tłumaczy Bell.

Mad Box ma obsługiwać „większość najpopularniejszych gogli VR”. W trybie wirtualnej rzeczywistości zobaczymy obraz w 120 klatkach na sekundę.

Zapytany o cenę sprzętu, dyrektor generalny Slightly Mad Studios stwierdził, że będzie „konkurować z innymi nadchodzącymi konsolami”. Poinformował też, że pierwsze graficzne koncepcje projektu pojawią się na przestrzeni 4-6 nadchodzących tygodni.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz