Rok dobiega już końca, więc przedstawiamy wam zestaw gier naprawdę godnych uwagi. Postanowiliśmy zebrać je w jednym miejscu. Przed wami najlepsze gry 2018 roku. Kolejność tytułów jest przypadkowa, a całe nasze zestawienie będzie aktualizowane na bieżąco o gry, które ukażą się w tym roku i pozostawią po sobie dobre wrażenie.

W doborze najlepszych gier kierowaliśmy się werdyktami recenzentów w naszym serwisie, dlatego nasz ranking przedstawia głównie gry z rekomendacją. Każdy jednak ma swoje zdanie, dlatego nie pozostajemy obojętni na krytyków z całego świata, bazując na wynikach w serwisie Metacritic.

Obserwujemy także obecnie panujące trendy i zwracamy uwagę na popularność gier wśród graczy. Nie koncentrujemy się tylko i wyłącznie na tytułach wysokobudżetowych, dlatego w naszym zestawieniu znajdziecie także kilka tytułów niezależnych.

Zaczynamy!

Spider-Man

Zdaniem wielu recenzentów, Spider-Man od studia Insomniac to najlepsza do tej pory gra o Człowieku-Pająku, dorównująca jakością serii Batman Arkham.

Otrzymujemy produkcję z otwartym światem, w której swobodnie możemy zwiedzać część Nowego Jorku. System poruszania się poprzez huśtanie na pajęczynach jest zrealizowany perfekcyjnie.

Przemierzanie kolejnych przecznic to czysta przyjemność, ale świetna jest też walka. Rytmiczna, dynamiczna i potrafiąca stanowić wyzwanie, gdy przeciwników jest więcej i są dobrze uzbrojeni.

Według fanów Marvela, doskonale oddano charakter Spider-Mana, jednocześnie przedstawiając też życie Petera Parkera bez kostiumu pająka. Otrzymujemy też sporo aktywności, znajdziek, przemyślany system rozwoju i porządnych złoczyńców.

najgryspider

Kingdom Come Deliverance

Kingdom Come: Deliverance jest grą RPG z widokiem z oczu bohatera (FPP). Trafiamy do wielkiego, otwartego świata, a rozgrywka jest w dużej mierze nieliniowa.

Akcja gry osadzona jest na terenach historycznej Bohemii - dzisiejszej Republiki Czech. Przygodę rozpoczynamy w roku 1403 n.e. To okres - między innymi - najazdu sił węgierskich na Królestwo Czech.

Deweloperzy postawili na autentyczne przedstawienie realiów, dlatego nie wprowadzono żadnych aspektów fantasy. Zobaczymy więc rycerzy, bandytów, zamki, bitwy, fortece, miasta i miasteczka, ale zabrakło potworów, magii, potężnych artefaktów i zaklętych przedmiotów.

Gra jest stale wspierana przez twórców. Projektanci zaimplementowali wiele różnych odniesień - między innymi do świata Wiedźmina. Regularnie pojawiają się także interesujące mody tworzone przez fanów.

kingdomsc

Monster Hunter World

Najnowsza odsłona serii studia Capcom w końcu przywraca cykl na stacjonarne platformy - po latach wyłączności dla konsoli Nintendo 3DS. Co więcej, jesienią 2018 roku gra trafi także na PC.

Monster Hunter World to przygoda łowcy potworów w fantastycznym świecie. Z głównej bazy wyruszamy na kolejne wyprawy, by likwidować konkretne bestie i pozyskiwać z nich niezbędne do ulepszania ekwipunku materiały.

W grze otrzymujemy aż 14 różnych broni, które drastycznie różnią się stylem rozgrywki. Walka z wykorzystaniem dwuręcznego miecza jest zupełnie inna niż wtedy, gdy korzystamy z lancy czy sztyletów. Każda broń to inny zestaw ciosów.

World to także świetna gra dla fanów wyzwania. Już w trakcie kampanii fabularnej trafiamy na trudne misje, a po napisach końcowych otwiera się przed nami nowy rodzaj zmagań na wyższym poziomie - starcia z najtrudniejszymi potworami wymagają cierpliwości, precyzji i bezbłędnych ataków.

mhws

Reklama

O autorze

Redakcja

Redakcja

Zespół redakcyjny

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Więcej artykułów od Redakcja