Fallout 76 z lepszymi wynikami finansowymi w listopadzie od Battlefield 5

Ze sprzedaży wersji cyfrowych i mikropłatności.

Fallout 76 osiągnął w listopadzie lepsze wyniki finansowe niż Battlefield 5 - wynika z raportu opublikowanego przez serwis SuperData. Analitycy wzięli pod uwagę dochody ze sprzedaży wersji cyfrowych, abonamentów i mikropłatności.

Warto jednak zaznaczyć, że Battlefield 5 zakupiło 1,9 miliona osób, zaś Fallouta 76 - 1,4 miliona. Obie produkcje w momencie premiery zanotowały gorszy rezultat od poprzednich części.

W listopadzie na gry cyfrowe wydano ponad 9 miliardów dolarów. Dochód z produkcji mobilnych i PC spadł o 5 procent w stosunku do listopada 2017 roku. Z kolei rynek konsolowy zanotował wzrost o 13 procent.

tabelka
Najbardziej dochodowe gry na PC, konsolach i urządzeniach mobilnych

Na rynku PC, największymi zarobkami może pochwalić się League of Legends i Dungeon Fighter Online. Z kolei na konsolach najlepsze okazało się Red Dead Redemption 2, a tuż za produkcją Rockstara, znalazła się FIFA 19.

Najbardziej dochodową grą mobilną w listopadzie okazało się Pokémon Go. Na kolejnych miejscach uplasowały się MOBA Honour of Kings oraz popularna gra logiczna Candy Crush Saga.

Raport wspomina również o 33-procentowym spadku przychodów Rainbow Six: Siege w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Analitycy wiążą ten stan rzeczy z pojawieniem się na rynku innych wysokobudżetowych strzelanek.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami