Sony szuka inżyniera oprogramowania do usługi gry w „chmurze”

Na potrzeby PS5?

Dział firmy Sony odpowiedzialny za rozwój konsol PlayStation przygotowuje nową usługę pozwalającą na rozgrywkę w tak zwanej „chmurze” - wynika z ogłoszenia o pracę.

Koncern poszukuje inżyniera oprogramowania do zespołu Cloud Gaming Engineering & Infrastructure. Pracownik odegra „kluczową rolę” w projektowaniu globalnej sieci służącej do dostarczania treści.

Sama ekipa zajmuje się tworzeniem „rewolucji” opartej na wspomnianej „chmurze”. W ogłoszeniu wyjaśniono, że celem jest umożliwienie „uruchamiania gier o konsolowej jakości na dowolnym urządzeniu”.

Nie wspomniano o PS5, ale niewykluczone, że nowa konsola również skorzysta z usługi. Sony mogłoby przygotować sprzęt o słabszych podzespołach, a część obliczeń związanych z generowaniem obrazu w poszczególnych tytułach zrzucić na zewnętrzne serwery.

Nadmienić przy okazji należy, że nad podobnym projektem pracuje też Microsoft. Koncern z Redmond zapowiedział niedawno xCloud, czyli platformę, która pozwoli grać w wysokobudżetowe produkcje między innymi na urządzeniach mobilnych.

Warto zaznaczyć, że Sony posiada już jedną usługę opartą na „chmurze” - PS Now. Zasięg jest jednak mocno ograniczony, ponieważ dostępna jest tylko dla użytkowników z USA i kilku państw Europy Zachodniej.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami