Misje publiczne to nowość w serii Fallout, stworzona z myślą o wspólnej grze i współpracy kilku graczy. To proste zadania, pojawiające się od czasu do czasu, w losowych momentach.

Wykonywanie takich misji jest zawsze zalecane, kiedy akurat jesteśmy w ich okolicy - choć raczej wtedy, kiedy widzimy, że w pobliżu jest też co najmniej jeden inny gracz. Mimo że zadania te można wykonywać w pojedynkę, to takie doświadczenie bywa już nieco męczące.

Idealnym rozwiązaniem jest oczywiście gra ze znajomymi. Wtedy można poświęcić czas na wykonanie kilku takich wydarzeń z rzędu - tym bardziej, że możemy wykonywać do nich szybką podróż (niestety za kapsle).

Wydarzenia tego typu oznaczone są na mapie świata ikoną żółtego sześciokąta.

f76wydarzenia00

Typy wydarzeń i nagrody

Wszystkie wydarzenia publiczne związane są z walką z przeciwnikami - najczęściej to ghule, roboty i spaleni, czasem też Supermutanty. Praktycznie nigdy nie musimy zmagać się z wymagającymi bossami.

Niektóre misje, jak choćby Nakarm ludzi w Morgantown, wymagają też dodatkowych czynności, poza samym strzelaniem do atakujących nas wrogów. To jednak bardzo proste wyzwania - wciskanie przycisków, naprawianie rur w oznaczonym miejscu czy podnoszenie przedmiotów.

By dołączyć do wydarzenia, wystarczy po prostu podejść w jego okolicę. Na ekranie, po prawej stronie, zobaczymy pasek z informacją, że dołączamy na teren wydarzenia.

f76wydarzenia1

Wydarzenia najczęściej pojawiają się w Morgantown, Grafton i w okolicach Flatwoods.

Nagrody otrzymujemy, jeśli przyłączymy się do wykonywania celu misji publicznej i pozostaniemy w obrębie zadania do jego końca. Nagrody dobierane są losowo. Zawsze otrzymujemy od 20 do 50 kapsli, przedmioty wspomagające, a okazjonalnie także jakąś broń czy pancerz (nigdy zbyt dobre, ale warte rozłożenia na części w warsztacie).

Reklama

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Reklama