Szef działu Xbox w Microsofcie - Phil Spencer - w rozmowie z serwisem Games Industry oznajmił, że w przyszłym roku koncern z Redmond zamierza znacznie mocniej skupić się na rynku PC.

- Mamy wrażenie, że możemy odegrać większą rolę w dostarczaniu treści właścicielom komputerów. W naszym podejściu do posiadaczy tej platformy nie zawsze byliśmy odpowiednio skoncentrowani lub spójni - wyjaśnił menedżer.

Jednocześnie podkreślił, że rynek PC jest „niesamowicie żywy” i pozwala odnieść duży sukces. Dodał, że Microsoft zaczął zastanawiać się nad tym, co nowego może zaoferować zarówno graczom, jak i deweloperom.

forza_pc
Forza Horizon 4 to jedna z gier wydanych nie tylko na Xbox One, ale i PC

Spencer nie ujawnił jednak żadnych szczegółów na temat podejmowanych inicjatyw. Niedawno jednak szef firny - Satya Nadella - obiecał, że na komputerach osobistych pojawi się abonamentowa usługa Xbox Game Pass.

Warto zaznaczyć, że Microsoft już od pewnego czasu kładzie większy nacisk na platformę. Przykładowo wszystkie nowe produkcje studiów należących do koncernu ukazują się nie tylko na Xbox One, ale i PC.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki