Obcy: Izolacja z 2014 roku przedstawia akcję z perspektywy pierwszej osoby, ale początkowo chciano umieścić kamerę za postacią. Prowadzony na YouTubie kanał NeoGamer udostępnił film pokazujący rozgrywkę w widoku TPP.

Obserwując wydarzenia zza pleców głównej bohaterki, gracze mieli lepiej orientować się w wirtualnym otoczeniu. Inspiracją dla twórców ze studia Creative Assembly były między innymi Dead Space, Clock Tower, Silent Hill 2 i Resident Evil 4.

Wczesną wersję przedstawiającą rozgrywkę z perspektywy trzeciej osoby zaprezentowano w 2015 roku podczas wydarzenia Game Developers Conference. Dopiero teraz jednak opublikowano materiał w wysokiej jakości (dzięki, DSO Gaming).

Zobacz też: Obcy: Izolacja - Poradnik, Opis przejścia

Akcję produkcji osadzono po wydarzeniach z pierwszej części filmowej serii „Obcy”. Wcielamy się w Amandę Ripley - pracującą dla korporacji Weyland-Yutani inżynier starającą się poznać prawdę na temat zaginięcia matki.

Tytuł uznawany jest za jedną z najlepszych gier z ksenomorfami w rolach głównych. Kluczowym elementem rozgrywki jest unikanie stwora, w starciu z którym prowadzona bohaterka nie ma żadnych szans. Pozycja wyróżnia się między innymi mrocznym klimatem.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki