Sekiro: Shadows Die Twice znajduje się na szczycie zestawienia gier z List Życzeń użytkowników Steama - wskazał na Twitterze Simon Carless, współpracujący z Game Developers Conference autor publikujący między innymi w serwisie Gamasutra.

Nikt do końca nie wie, w jaki sposób formowana jest lista najbardziej oczekiwanych tytułów na platformie Valve. Jeden z deweloperów odpowiadający na tweet Carlessa zaznaczył, że prawdopodobnie brane są pod uwagę gry dodawane do List Życzeń w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Zaraz za Sekiro uplasowały się Resident Evil 2, a także Metro: Exodus. Kolejne miejsca to Devil May Cry 5 i Total War: Three Kingdoms. Jest też Biomutant oraz The Outer Worlds od studia Obsidian.

Sekiro: Shadows Die Twice ukaże się 22 marca 2019 roku. To nowa gra studia From Software, twórców Dark Souls i Bloodborne. Nowy tytuł nawiązuje częściowo do tych serii, ale oferuje wiele nowości i zmian w formule rozgrywki.

Walka będzie bardziej dynamiczna, bohater skorzysta z linki z hakiem i będzie mógł skakać, a fabuła będzie nieco mniej minimalistyczna niż w poprzednich produkcjach From Software. Akcja rozgrywa się w fantastycznej wersji Japonii z ery samurajów.

Gra trafi też na PS4 i Xbox One.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz dołączył do nas w 2013 roku. Zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.