Po zdobyciu fragmentów kodu i karty w misji Stałem się Śmiercią musisz dotrzeć do jednego z silosów (u nas to Strefa Alpha). Wejdź do budynku na powierzchni i zjedź windą na dół, a rozpocznie się zadanie Odliczanie.

Bardzo ważne: zadanie jest niezwykle trudne do wykonania w pojedynkę, jeśli mamy niższy poziom niż 50 czy 60. Idealna liczba uczestników to 3-4 graczy. Podczas misji czeka nas dużo walki, a więc trzeba koniecznie zadbać o naprawę broni, a także o Stimpaki. Trzeba też posiadać zapas AntyRadu i leków antyradiacyjnych.

Musisz też mieć pancerz wspomagany, który zapewni cenną, dodatkową ochronę.

Lasery i identyfikator

Po wyjściu z windy zobaczysz laserowe zabezpieczenie - musisz je wyłączyć. Po lewej zobaczysz za szybą pomieszczenie, do którego musisz dotrzeć. Po drodze możesz już spotkać pierwsze roboty obronne. W pomieszczeniu użyj terminalu bezpieczeństwa i wybierz drugą dostępną opcję w menu.

Następnie wróć na korytarz, w którym pokonałeś robota i idź prosto, do oznaczonego pomieszczenia. Tutaj zbierz z biurka po prawej pusty identyfikator, a następnie użyj terminalu i wybierz opcję instrukcji. Potem wymaż stary identyfikator w mechanizmie obok ekranu terminalu i wracaj na korytarz.

f76odliczanie1

Przejdź do kolejnego pomieszczenia oznaczonego ikoną misji, a zobaczysz kapsułę. Musisz do niej wejść, ale nie możesz być w pancerzu wspomaganym, więc opuść go na chwilę. Daj się zeskanować, a potem wracaj do terminalu, przy którym byłeś przed chwilą i stwórz nowy identyfikator.

Po wszystkim wracaj do terminali bezpieczeństwa w pierwszej sali i skorzystaj z urządzeń systemu rejestracyjnego identyfikatorów. Przesunięcie przez nie karty identyfikatora wyłączy czerwone lasery. Ruszaj więc odblokowanym przejściem.

Sterownia, jak naprawić rury reaktora

Podążaj korytarzem przez niebieskie już lasery (bezpieczne) i idź drzwiami na wprost. W korytarzu idź do pierwszych drzwi po drugiej stronie. Potem do końca w prawo i w dużym korytarzu w lewo - by przejść przez uchylone drzwi. W pomieszczeniu pokonaj roboty. Możesz użyć terminala, jeżeli masz duży poziom Hakowania, by osłabić systemy obronne.

Przygotuj się na ciężkie starcie - warto zażyć Med-X. W kolejnej sali czekają bowiem Szturmotrony. Najlepiej walczyć z nimi, biegając dookoła i uderzając bronią białą, by nie trafiały nas swoimi laserami. Do sali trafisz wychodząc drugim korytarzem i idąc w lewo. Po walce podejdź do oznaczonego miejsca, by skorzystać z terminalu reaktora. Wybierz opcję Wyłącz reaktory.

f76odliczanie2

Teraz musisz naprawić rury reaktora. Gra wskazuje w dosyć mylący sposób ich lokalizację - tak naprawdę są wszędzie, w całym pomieszczeniu, w którym teraz jesteś. Spójrz na powyższy obrazek, by zobaczyć, jak wyglądają. Zepsute rury wypuszczają tym i syczą, więc łatwo je zlokalizować. Po naprawieniu wszystkich rur (zapełni się pasek w rogu ekranu) wróć do terminalu i włącz ponownie reaktor.

Rdzenie głównego komputera

Idąc od terminala reaktora, przejdź na drugą stronę sali i nieco w prawo, a potem idź otwartymi drzwiami. Przejdź prosto przez pomieszczenie, potem korytarzem w prawo i w lewo, potem znowu w prawo i drzwiami dalej (droga jest zablokowana tam, gdzie nie możesz iść, więc nie da się zgubić). Zobaczysz czerwone lasery.

By wyłączyć zabezpieczenie laserowe, musisz niszczyć rdzenie komputera (komputer zasilany jest rdzeniami w całym budynku), które wyglądają tak, jak widzisz poniżej:

f76odliczanie3

Gdy zniszczysz rdzenie w pierwszym pomieszczeniu, lasery zmienią kolor na niebieski. Musisz iść dalej i kontynuować niszczenie rdzeni, aż pasek z boku ekranu wyczerpie się całkowicie - po drodze czekają cię też starcia z robotami. Po wykonaniu tego etapu idź za ikoną misji do sterowni, zejdziesz schodami w dół i wyjdziesz w drugiej części bunkra.

f76odliczanie4

Teraz musisz zebrać zapasowe rdzenie. Wyglądają tak samo, jak te, które niszczyłeś, ale leżą wszędzie dookoła. Zaglądaj na półki, do skrzynek i w zakamarki pomieszczenia. Kiedy zbierzesz 15 rdzeni, podejdź do oznaczonego terminala i zamontuj rdzenie w komputerze, a następnie w terminalu odblokuj drzwi i podążaj korytarzem za ikoną misji.

Tutaj przy terminalu głównym musisz tylko zainicjować przygotowanie do odpalenia. Teraz czeka cię najdłuższa walka z robotami. Musisz pokonywać kolejnych przeciwników, a jednocześnie pilnować, by sojusznicze roboty nie otrzymywały obrażeń. Po kilkunastu minutach potyczek światło w sali zgaśnie. Podejdź do miejsca z panelem do wpisywania kodu nuklearnego.

f76odliczanie5
Tutaj wpiszesz kod nuklearny

Wpisz odszyfrowany kod, a włączy się mapa świata. Kliknij w dowolne miejsce na mapie, by wystrzelić w dany punkt bombę atomową. To wszystko. Rozpocznie się odliczanie, a więc masz chwilę, by wrócić na powierzchnię i podziwiać wystrzał z bezpiecznej odległości. Po wybuchu zakończy się zadanie. To ostatni etap głównego wątku Fallout 76.

Reklama

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Reklama