W misji Stałem się Śmiercią szukasz sposobu na odszyfrowanie kodów nuklearnych i czytasz o metodzie w opisie w terminalu. Jednak w praktyce szyfry okazują się sporym wyzwaniem.

Przygotowaliśmy więc zwięzłe i jasne wytłumaczenie systemu szyfrowania, który zastosowali twórcy z Bethesdy. Proces wcale nie jest taki trudny, jak może się wydawać - a na pewno nie zajmuje tyle czasu, co samo poszukiwanie kodów.

Odszyfrowanie kodów w Fallout 76

Żeby odpalić bombę atomową, zawsze musisz znaleźć osiem fragmentów kodu. Co z nimi zrobić, gdy je znajdziesz? Najpierw wypisz je wszystkie na kartce, po kolei, tak jak ułożone są w ekwipunku. W naszym przypadku to C9, D7, H4, J5, L5, S1, U9, X2.

Następnie przejdź do pomieszczenia dowodzenia w bunkrze Whitespring. Tutaj na ekranach wyświetlają się litery. Zwróć uwagę na litery na ekran odpowiadający temu silosowi, do którego masz kody (Alpha, Beta lub Delta). Trzeba poczekać na kompletne słowo-klucz, które pojawia się zazwyczaj w niedzielę (i resetuje się we wtorki).

W naszym przypadku, klucz to: QUEASY.

f76kody0

By zacząć rozszyfrowywanie kodu, należy wykreślić wszystkie litery tego klucza z alfabetu. Wypisz więc alfabet na kartce: A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, O, P, Q, R, S, T, U, V, W, X, Y, Z. Następnie przekreśl te litery, które są w twoim kluczu (my wykreśliliśmy Q, U, E, A, S, Y).

Teraz połącz klucz z literami pozostałymi z alfabetu. U nas powstał ciąg liter Q, U, E, A, S, Y, B, C, D, F, G, H, I, J, K, L, M, N, O, P, R, T, V, W, X, Z.

Następnie stworzysz już deszyfrator - pod powstałym ciągiem liter wypisz ponownie zwykły alfabet. Teraz weź pierwsze hasło z fragmentów (u nas to CDHJLSUX) i wypisz litery, które naprawdę odpowiadają literom z tego hasła. Przykładowo, litera Q to w naszym przypadku A, a litera U to B, litera E to C i tak dalej.

Nam powstało hasło HILNPEBY. To anagram. Odwiedź stronę WordUnscrambler, by go rozwiązać. Powstało nam słowo BIPHENYL. Teraz wystarczy tylko dobrać cyfry kodu (w przypadku HILNPEBY mają kolejność taką, jak w ekwipunku, ale potem trzeba je zmienić po powstaniu słowa z anagramu) do odpowiednich liter, to wszystko. Nasz kod to 97591524. Ewentualnie rozwiązany anagram i inne dane możecie wpisać na stronie NukaCrypt, a też otrzymacie swój kod - warto to zrobić, by sprawdzić własne zdolności szyfranta.

f76kod1

Kodu używamy na samym końcu procesu eksploracji silosa. Co ważne, każde wpisanie kodu (nawet błędne!) zużywa jedną kartę nuklearnego dostępu. Nie ma więc mowy o pomyłce.

Reklama

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Reklama