Obsada Red Dead Redemption 2 początkowo nie wiedziała, nad jakim projektem pracuje

Wspomina aktor wcielający się w Javiera.

Gabriel Soyer, który w Red Dead Redemption 2 wciela się w Javiera Escuellę, w rozmowie z brytyjskim Eurogamerem opowiedział o pracach nad grą. Okazuje się, że obsada początkowo nie wiedziała, w jaką produkcję jest zaangażowana.

Artysta twierdzi, że deweloperzy z Rockstar Games bardzo mocno starali się zachować projekt w tajemnicy. Aktorzy nie mogli więc nikomu o nim powiedzieć - nawet swojej dziewczynie czy pozostałym bliskim.

- Początkowo nie wiedziałem, kogo gram, ale w ciągu kilku miesięcy odkryłem wszystko. Dzięki butom i stosowanemu językowi domyśliliśmy się, że akcję osadzono na Dzikim Zachodzie. Nie trzeba było być geniuszem… w końcu nad jakim innym westernem pracuje studio? - wspomina.

Według Soyera, nakręcono wiele scen, które ostatecznie nie trafiły do produkcji. W niektórych sytuacjach miał również wrażenie, że bierze udział w przygotowywaniu fałszywego zakończenia. Wielokrotnie słyszał też plotki o licznych zmianach w scenariuszu.

rdr2_sloyer
Gabriel Soyer

Zaznacza jednocześnie, że praca nad grą jest o wiele bardziej wymagającym zajęciem niż nad filmem lub serialem. Trzeba było nagrać szereg sekwencji dotyczących choćby interakcji z Arthurem - osobno dla momentów, gdy Morgan był blisko, daleko oraz w złym albo dobrym humorze. Twórcy nie pozwalali także na zbytnią improwizację.

Soyer podkreśla, że szczególnie trudne okazały się sceny nagrywane w kostiumie motion-capture, czyli ze znacznikami i kamerami przechwytującymi ruch postaci. Musiał na przykład grać na gitarze i śpiewać piosenki Javiera w niekomfortowej pozycji.

W trakcie prac nad grą obsada bardzo się ze sobą zżyła. Aktorzy mocno wczuli się też w role - na tyle, że tak jak bohaterowie produkcji podczas przerw obiadowych gromadzili się wokół Benjamina Byrona Davisa, który wciela się w Dutcha, przywódcę gangu.

Red Dead Redemption 2 dostępne jest na PS4 i Xbox One.

Najważniejsze informacje o Red Dead Redemption 2:

Wszystkie informacje o RDR 2.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami