Assassin's Creed Odyssey jest pierwszą odsłoną cyklu pozwalającą wybrać bohatera - do naszej dyspozycji oddano Alexiosa i Kassandrę. Twórcy poinformowali, że większą popularnością cieszy się męska postać.

W rozmowie z magazynem Game Informer reżyser projektu ze studia Ubisoft Quebec - Scott Philips - ujawnił, że według zgromadzonych danych, 2/3 graczy zdecydowało się pokierować przedstawicielem brzydszej z płci (dzięki, GameRevolution).

Deweloper przyznaje, że jest zaskoczony wynikiem. Podkreśla, że w trakcie testów osoby sprawdzające produkcję wybierały podopiecznych mniej więcej po równo, ale autorzy byli przekonani, że po premierze Kassandra zyska przewagę.

assassins_creed_odyssey_kassandra_alexios
Kassandra czy Alexios?

Zobacz też: Assassin's Creed Odyssey - Poradnik, Solucja

Warto jednocześnie zaznaczyć, że to właśnie dziewczyna jest postacią kanoniczną w uniwersum. To oznacza, że oficjalne komiksy, filmy czy książki powiązane z tytułem odniosą się jedynie do wspomnianej bohaterki.

Assassin's Creed Odyssey dostępne jest na PC, PS4 i Xbox One. Akcja osadzona jest w starożytnej Grecji przed wydarzeniami z poprzednich części. Niedawno gra otrzymała pierwszy płatny dodatek fabularny.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki