Red Dead Redemption 2 - Prawdziwa miłość V (część poboczna)

Prowadzimy pociąg i ochraniamy zakochaną parę.

Piąta część omawianego zadania to kontynuacja głównej misji o tej samej nazwie - Prawdziwa miłość. Tym razem jest to jednak zadanie poboczne.

Znajoma Arthura, Penelope, zwraca się do bohatera, by ten pomógł dziewczynie i jej ukochanemu uciec do Bostonu. Jak można się domyślić, nie obędzie się bez problemów.

Zadanie jest dostępne w szóstym rozdziale opowieści fabularnej. Otrzymasz od Penelope list, w którym poprosi cię o przysługę. Notatkę możesz znaleźć w obozie w Beaver Hollow - zobaczysz na ekranie powiadomienie, gdy będzie dostępna.

Gdy przeczytasz notatkę, na mapie zobaczysz ikonę oznaczoną jako „PB”. To w Braithwaite Manor, na południowy-wschód od Saint Denis (1). Udaj się na miejsce i porozmawiaj z Penelope, która czyta książkę na ganku drewnianej chaty.

pmap

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Po krótkiej rozmowie wejdź na konia i razem z Penelope udaj się na stację kolejową w Rhodes - po zaznaczonej trasie. Na miejscu Arthur zsiądzie z wierzchowca. Podejdź wtedy do Beau, który stoi przy wejściu do budynku.

Wejdź do stacji i kup bilety w okienku, korzystając z menu interakcji. W trakcie zakupów parę napadną krewni Beau. Arthur wyjdzie ze stacji, a ty będziesz musiał się rozprawić z agresorami. Jeden z przeciwników jest bardziej wytrzymały, więc nie daj się zaskoczyć i korzystaj z kontrataków.

p1

Po walce wejdź do pociągu, zanim odjedzie. Wkrótce zaatakują kuzyni Penelope. Przejdź do sąsiedniego wagonu i schowaj się za osłoną (2). Stamtąd wyeliminuj oponentów, którzy przybędą w kilku falach.

p2

Gdy sytuacja się uspokoi, wróć do zakochanych. Okaże się, że maszynista uciekł, więc musisz przejąć stery nad pociągiem. Przy jarzącym się piecu naciśnij trójkąt/Y, aby to zrobić.

p3

Prowadzenie pociągu nie jest zbyt trudne, a przy tym również mało ekscytujące. Wystarczy trzymać jeden przycisk - nie będziesz nawet musiał hamować, bo w trakcie jazdy uruchomi się scenka końcowa.

Pod koniec zadania zdecydujesz jeszcze, czy chcesz otrzymać od pary zapłatę, czy pozwolisz im zatrzymać cenną bransoletkę.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami