Red Dead Redemption 2 - Prawdziwa miłość V (część poboczna)

Prowadzimy pociąg i ochraniamy zakochaną parę.

Piąta część omawianego zadania to kontynuacja głównej misji o tej samej nazwie - Prawdziwa miłość. Tym razem jest to jednak zadanie poboczne.

Znajoma Arthura, Penelope, zwraca się do bohatera, by ten pomógł dziewczynie i jej ukochanemu uciec do Bostonu. Jak można się domyślić, nie obędzie się bez problemów.

Zadanie jest dostępne w szóstym rozdziale opowieści fabularnej. Otrzymasz od Penelope list, w którym poprosi cię o przysługę. Notatkę możesz znaleźć w obozie w Beaver Hollow - zobaczysz na ekranie powiadomienie, gdy będzie dostępna.

Gdy przeczytasz notatkę, na mapie zobaczysz ikonę oznaczoną jako „PB”. To w Braithwaite Manor, na południowy-wschód od Saint Denis (1). Udaj się na miejsce i porozmawiaj z Penelope, która czyta książkę na ganku drewnianej chaty.

pmap

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Po krótkiej rozmowie wejdź na konia i razem z Penelope udaj się na stację kolejową w Rhodes - po zaznaczonej trasie. Na miejscu Arthur zsiądzie z wierzchowca. Podejdź wtedy do Beau, który stoi przy wejściu do budynku.

Wejdź do stacji i kup bilety w okienku, korzystając z menu interakcji. W trakcie zakupów parę napadną krewni Beau. Arthur wyjdzie ze stacji, a ty będziesz musiał się rozprawić z agresorami. Jeden z przeciwników jest bardziej wytrzymały, więc nie daj się zaskoczyć i korzystaj z kontrataków.

p1

Po walce wejdź do pociągu, zanim odjedzie. Wkrótce zaatakują kuzyni Penelope. Przejdź do sąsiedniego wagonu i schowaj się za osłoną (2). Stamtąd wyeliminuj oponentów, którzy przybędą w kilku falach.

p2

Gdy sytuacja się uspokoi, wróć do zakochanych. Okaże się, że maszynista uciekł, więc musisz przejąć stery nad pociągiem. Przy jarzącym się piecu naciśnij trójkąt/Y, aby to zrobić.

p3

Prowadzenie pociągu nie jest zbyt trudne, a przy tym również mało ekscytujące. Wystarczy trzymać jeden przycisk - nie będziesz nawet musiał hamować, bo w trakcie jazdy uruchomi się scenka końcowa.

Pod koniec zadania zdecydujesz jeszcze, czy chcesz otrzymać od pary zapłatę, czy pozwolisz im zatrzymać cenną bransoletkę.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami