Red Dead Redemption 2 - nieznajome osoby: Idealna noc

Walka z Ludem Nocy na bagnach.

Idealna noc to bardzo nietypowe zadanie poboczne w RDR 2. Nie dość, że spotkamy w nim stworzenia podobne do zombie, to misja odblokuje się tylko, gdy spełnimy odpowiednie warunki.

Przy skorzystaniu z poniższej instrukcji wyzwanie nie jest jednak takie trudne, a jest to jedna z bardziej niecodziennych i zapadających w pamięć przygód w grze.

Wymagania do odblokowania misji

Zadanie Idealna noc możesz wykonać w dowolnym rozdziale fabularnej opowieści, ale musisz najpierw doświadczyć przynajmniej jednego z niżej wymienionych Przypadkowych spotkań, czyli losowych wydarzeń w świecie gry, oznaczonych na minimapie jako szara, migająca kropka.

Musisz wziąć udział w co najmniej jednym z tych Przypadkowych spotkań:

  • Procesja z pochodniami - dwóch przedstawicieli Ludu Nocy wrzuca martwą ofiarę do bagien
  • Prześladujące cienie - podejrzany mężczyzna straszy twojego konia, przechodząc ci drogę. Jeśli pójdziesz za nieznajomym, zostaniesz zaatakowany przez Lud Nocy
  • Wystraszony koń - twój koń zostaje przestraszony przez martwego wierzchowca, pozostawionego przez Lud Nocy
  • Głos - przemierzając bagna, usłyszysz płacz i wołanie. Gdy podejdziesz do skulonej kobiety i zaoferujesz pomoc, zostaniesz zaatakowany przez Lud Nocy
i1

Wszystkich wymienionych Przypadkowych spotkań doświadczysz na terenie bagien (Bayou), na północny-zachód od Saint Denis. Zaznaczyliśmy na mapie miejsce ich występowania. Pamiętaj, że wystarczy wziąć udział w jednym wydarzeniu, aby odblokować zadanie Idealna noc.

imap

Właściwe zadanie

Gdy spełnisz powyższe warunki, udaj się na północny-zachód od Lagras na Bayou (1). Zobaczysz tam mężczyznę, który rozbił niewielki obóz. Zadanie będzie dostępne tylko w nocy, między 22:00 a 5:00 rano.

imap2

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Porozmawiaj z nieznajomym, a opowie ci o Ludu Nocy. Tajemniczy kult przejął dom mężczyzny, więc zaoferuj swoją pomoc. Weź ze sobą dobrą broń i rusz za przewodnikiem.

Czeka cię dość długa i powolna wędrówka, więc uzbrój się w cierpliwość. Po pewnym czasie zobaczycie ciała przywiązane do pni drzew i porzucone na ziemi.

i2

Kilka kroków dalej przewodnik odłoży lampion. Z kolei niedaleko posiadłości zostanie na tyłach, przy drzewie, więc będziesz musiał radzić sobie sam.

Spójrz na minimapę. Masz sporo przedstawicieli Ludu nocy do wyeliminowania, ale wszyscy posługują się bronią białą lub atakują gołymi pięściami. Pamiętaj jednak, że są dość szybcy.

Zachowując odpowiednią odległość i używając Zabójczej Precyzji, zabijesz nieprzyjaciół jeszcze zanim zorientują się, co się dzieje. Nie musisz używać żadnej osłony.

i3

Po walce wejdź do mieszkania za jego właścicielem, a rozpoczniesz drugi - trudniejszy - etap walki. Masz małe pole do manewru, a Lud Nocy potrafi się wspinać po barierkach i szybko wbiegać po schodach.

Radzimy wybrać strzelbę i strzelać „z biodra” - Arthur sam powinien dobrze wycelować w nadbiegających oponentów. Są też jeszcze strzelcy z łukami, ale nie stanowią poważnego zagrożenia.

Ponownie wejdź do mieszkania, a otrzymasz od zleceniodawcy skórę piżmaka i złoty ząb, co zakończy to niecodzienne zadanie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami