Red Dead Redemption 2 - zakończenie: Amerykański jad

Misja główna: wielki finał RDR 2.

W poprzednich misjach, Ponowna próba i Marzenie o nowej przyszłości, zacieśnialiśmy więzy rodzinne z Jackiem i Abigail. Naszą towarzyszkę poprosiliśmy także o rękę. Również od Abigail zacznie się ostatnie zadanie, której jest jednocześnie zakończeniem Red Dead Redemption 2.

Zleceniodawca: Abigail Roberts

Wyzwania w tej misji:

  • Pomóż Sadie schwytać Cleeta w czasie poniżej 35 sekund
  • Traf w głowę snajpera, który strzela do Charlesa
  • Ukończ z celnością na poziomie przynajmniej 85%
  • Ukończ misję, nie wykorzystując przedmiotów uzupełniających zdrowie

Abigail znajdziesz na swoim ranczu, w domu. Po aktywowaniu misji w scence wprowadzającej spotkasz się z Sadie i Charlesem. Okazuje się, że kobieta trafiła na trop człowieka, który może doprowadzić nas do Micah Bella. Udajemy się więc do Strawberry. Gdy zbliżysz się do saloonu, Cleet zacznie uciekać - biegnij za nim między budynkami. W pewnym momencie zostanie powalony przez Sadie. Pobij Cleeta (1) znajdującego się na ziemi.

246

Następnie zaciągnij go na szubienicę - zmuś go do wejścia po schodach. Następnie zawiąż mu pętlę na szyi, po czym podejdź do dźwigni. Wykonaj ruch lewym analogiem w dół, aby go zazstraszyć, dzięki czemu uzyskasz stosowne informacje. Następnie możesz go powiesić lub oszczędzić - w drugim przypadku Sadie i tak go zastrzeli. Następnie zostaniesz przeniesiony automatycznie w góry - biegnij w stronę pierwszej osłony (2), aby uniknąć ostrzału ze strony snajpera.

Przemieszczaj się wraz z Sadie od jednej do drugiej osłony, krótkimi odcinkami po małym kawałku. W końcu zauważysz pozycję strzelca wyborowego (3). Pozbądź się go przy użyciu długiej broni. Następnie wróć do postrzelonego wcześniej Charlesa.

247

Ten każe wam dalej zmierzać w górę. Kieruj się zatem tam z Sadie, likwidując po drodze kolejnych przeciwników (4). Przebijaj się przez następne szlaki, dbając także o osłanianie się w kluczowych momentach i uzupełnianie energii.

W pewnym momencie Sadie zostanie zaatakowana, a ty powalony na ziemię. Towarzyszka nie będzie mogła kontynuować podróży. Przed tobą staną trzej przeciwnicy - po krótkim dialogu skorzystaj z Zabójczej precyzji (5), aby w łatwy sposób pozbyć się zagrożenia.

248

Przebijaj się dalej, kontrolując przy tym położenie przeciwników dzięki czerwonym ikonom na radarze w lewym dolnym rogu ekranu. Po dobiegnięciu do wąskiego przesmyku w skale zabij kolejną czwórkę wrogów. Zwracaj także uwagę na szczyty gór (6), gdzie także znajdziesz wielu nieprzyjaciół.

Cały czas kieruj się w stronę żółtych oznaczeń na radarze, aż w końcu trafisz do pierwszych zabudowań (7). Nie powinno być nic zaskakującego w tym, że także tu trafisz na wielu wrogów. Cały czas pamiętaj o chowaniu się za osłonami - gdy będziesz o tym zapominał, śmierć praktycznie będzie pewna. Gdy zginiesz na tym etapie gry, ostatni punkt kontrolny będzie sporo wcześniej, bo podczas spotkania z trzema przeciwnikami.

249

Twoim celem jest ostatni budynek na wzgórzu (8) - po dobrnięciu we wskazane miejsce uruchomi się kolejna scenka przerywnikowa, po której rozpocznie się walka z Micah Bellem.

Na samym początku Micah będzie znajdował się za głównym budynkiem (9) - ostrzeliwuj go zza osłony i pod żadnym pozorem nie opuszczaj tego miejsca. W pewnym momencie Micah przejdzie do szopki obok - rzuć w jego kierunku dynamit lub ognistą butelkę.

250

Obrzucaj go ładunkami wybuchowymi także wtedy, gdy przebiegnie do niewielkiej, drewnianej konstrukcji (10). Jeśli to nie pomoże, staraj się go zastrzelić, gdy będzie opuszczał osłonę. Ostatecznie postrzeli go Sadie, która pojawiła się nagle. Z budynku wyjdzie też Dutch - spoglądaj raz na niego, raz na Micah (trzymającego Sadie).

Obwiń Dutcha o ostatnie wydarzenia, a po dłuższym dialogu stwierdź, że zabójstwo niczego nie rozwiąże. Van der Linde w końcu strzeli do Micah, a tobie pozostanie już tylko dobicie rywala kilkoma strzałami.

251

Gdy Micah Bell padnie trupem, a Dutch się oddali, wejdziesz do budynku i pozyskasz naprawdę spory majątek. Podczas scenki kończącej wrócisz bezpiecznie z Sadie na swoje ranczo, gdzie przywita cię rodzina.

Gratulujemy! Ukończyłeś główny wątek fabularny Red Dead Redemption 2!

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami