Kiedy zakończysz misję Wujek Sam, wchodząc do windy w jaskini, rozpocznie się nowa misja. Na początku musisz poradzić sobie z windą, która nie działa. Wracaj więc do jaskini.

Musisz uważać, bo zdarza się, że Szpon Śmierci odradza się dosyć szybko - tak było w naszym przypadku i musieliśmy walczyć z mutantem drugi raz.

Na lewo od windy (gdy z niej wychodzisz) znajduje się ciemna wnęka, a w niej sterta gałęzi i trawy. Przeszukaj ją, by zdobyć specjalną holotaśmę. Jeśli jej nie znajdziesz, przejdź na drugą stronę jaskini - na prawo od windy - i przeszukaj identyczną stertę gałęzi.

Ze zdobytą holotaśmą obejścia wracaj do windy, otwórz ekwipunek i odtwórz tę holotaśmę. Teraz winda zadziała - możesz wcisnąć przycisk, by zjechać na dół, do bunkra.

f76bunkr1

Lasery w bunkrze

W bunkrze idź prosto, a potem przez drzwi na wprost. W głównym pomieszczeniu ponownie idź prosto, przez kolejne drzwi, a zobaczysz przejście zabezpieczone laserami. Podejdź bliżej i spróbuj użyć przycisku na ścianie.

Okaże się, że musisz manualnie wyłączyć zabezpieczenia. Wróć do głównego pokoju bunkra i przejdź drzwiami po lewej (patrząc w stronę laserów). Idź do końca i wejdź do pokoju - tutaj na ścianie wisi notatka, którą musisz przeczytać.

Następnie idź do przedsionka, w którym są drzwi do głównego pomieszczenia i drugie drzwi - przejdź przez te drugie. Idź wyżej, zejdź na dół, a potem przejdź do pokoju z komputerami. W biurku jest instrukcja resetu zabezpieczeń. Weź ją. Teraz wracaj. Musisz włączyć 3 elementy. Na początku przechodząc po kładce przejdź przez barierkę i dotrzyj do obwodów.

f76bunkr2

Potem podążaj za ikonami, by przełączyć wentylację oraz bezpiecznik w pomieszczeniach przy głównym pokoju. Następnie udaj się do laserów i użyj przełącznika na ścianie. Przejście zostanie odblokowane. Przejdź do pomieszczenia na końcu korytarza i podnieś białą kartkę z notatką z przewróconej szafki na wprost od wejścia.

Teraz musisz przeszukać szafki z aktami oraz komputer. Znajdziesz różne numery, które mogą być hasłami - prawidłowe jest dobierane losowo. Numery wpisuj na klawiaturze na ścianie. W końcu któryś okaże się poprawny. Wtedy podejdź do obrazu po prawej stronie i wejdź z nim w interakcję. Otrzymasz holotaśmę o Whitespring - odsłuchaj ją, by zakończyć misję.

Reklama