Far Cry: New Dawn to nowa odsłona popularnej serii strzelanek od Ubisoftu. Mimo braku cyfry w tytule, jest to kontynuacja Far Cry 5, choć z innymi postaciami w roli głównej.

Tytuł przedstawi nowe dla cyklu realia postapokaliptyczne, choć nie w typowy dla tej tematyki szaro-brązowy i ponury sposób. Twórcy chcą nadać światu trochę koloru. Pod względem rozgrywki to wciąż gra akcji w wielkim, otwartym świecie.

  • Premiera: 15 lutego 2019 roku
  • Wersja językowa: polska (napisy)
  • Producent: Ubisoft
  • Wydawca: Ubisoft
  • Wydawca PL: Ubisoft Polska

Premiera i dostępne edycje

Far Cry: New Dawn debiutuje 15 lutego 2019 roku. Gra trafi na PC, a także na konsole PS4 i Xbox One. Modele PS4 Pro i Xbox One X umożliwią zabawę w 4K, tak jak to miało miejsce w Far Cry 5.

W przedsprzedaży dostępne są już dwie wersje strzelanki.

  • Edycja podstawowa za ok. 150-160 zł (także na konsolach). Przy zamówieniu przed premierą otrzymamy kolorowy, nietypowy pojazd trójkołowy.
  • Edycja cyfrowa Deluxe za ok. 220 zł. Zakup tego wydania daje dostęp do pakietu uzbrojenia, strojów i dodatkowego pojazdu.
newdawn0

Świat i fabuła

W Far Cry: New Dawn wrócimy do Montany, choć nie jest to jedyne miejsce akcji - od czasu do czasu wybierzemy się też na ekspedycje do innych stanów. Na przykład na bagna Luizjany.

Postapokaliptyczna Montana jest całkiem kolorowa i pełna życia. Fauna i flora nie przejęły się zbytnio wybuchem bomby atomowej. Widzimy sporo barwnej roślinności, a nawet zwierzęta nabrały kolorów.

Akcja rozgrywa się kilkanaście lat po wybuchu bomby, a więc w okresie tak zwanego super-kwitnienia. Taki proces miałby faktycznie nastąpić po nuklearnej zimie - deweloperzy konsultowali się w tej sprawie z naukowcami.

Historia skupi się na konflikcie dwóch frakcji ocalałych po katastrofie, które walczą o kontrolę nad regionem. Pojawi się też wątek sekty Dzieci Edenu z Far Cry 5, a także pewien charyzmatyczny prorok... Przynajmniej we wspomnieniach.

newdawn2

Rozgrywka

New Dawn to nie Far Cry 6, dlatego twórcy nie wprowadzają żadnych wielkich zmian w formule zabawy. To nadal dynamiczna, zręcznościowa strzelanka, oferująca różne style gry.

Wyposażeni w łuk czy wyrzutnię pił możemy zakradać się po cichu do wrogich obozów i starać się eliminować przeciwników po cichu. Nic oczywiście nie stanie na przeszkodzie, by z karabinem i zapasem granatów rozpętać wybuchowy chaos.

Powrócą też pojazdy - największą rolę odegrają samochody, które przydadzą się jako środek transportu. Szybka podróż będzie możliwa, gdy przejmiemy bazy oponentów.

Podczas podróży spotkamy sporo drapieżników, a jednym z naszych kompanów będzie mógł nawet zostać zmutowany dzik. Powróci też psi towarzysz, choć nie będzie to Boomer z Far Cry 5.

Przejmowanie obozów zaoferuje nowe możliwości. W New Dawn będziemy mogli zlecić mieszkańcom takiego przyczółku zbieranie zasobów, które zasilą nasze konto.

newdawn1

Twórcy postanowili też tym razem wprowadzić więcej trudnych przeciwników do gry, a jednocześnie zaznaczyć poziom wyzwania - wrogowie na 3 poziomie będą najcięższymi rywalami. Pojawią się, gdy narobimy zbyt dużo szkód i zaczną na nas polować.

W miarę postępów poznamy różnych bohaterów niezależnych. Część z nich, podobnie jak w Far Cry 5, będziemy mogli zabierać ze sobą na misje. Każda postać będzie miała inną specjalizację. Jedna wyszkolona jest w używaniu wyrzutni rakiet, a inna preferuje łuk.

Reklama

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały