Ancestors: The Humankind Odyssey - gameplay z gry twórcy Assassin's Creed

Ewolucja człowieka z małpy.

Serwis GameSpot opublikował trwający ponad 20 minut materiał prezentujący rozgrywkę z Ancestors: The Humankind Odyssey - nowego projektu od Patrice'a Desiletsa, czyli współtwórcy serii Assassin's Creed.

Produkcja przedstawi proces ewolucji człowieka. Akcja rozpocznie się 10 milionów lat temu, a gracze wcielą się najpierw w małpę, która w następnych mileniach przekształci się w dwunożną istotę homo-sapiens. Ukończenie całości powinno zająć około 50 godzin.

W filmie Desilets - prowadzący prezentację - na początku kieruje młodym osobnikiem uciekającym przed drapieżnikiem, a celem jest odnalezienie bezpiecznej kryjówki. Później przełącza się na dorosłego, próbującego odszukać ukrywające się dziecko.

W grze zabraknie mini-mapy i tradycyjnych elementów interfejsu. Znaczniki wskazujące istotne miejsca wyświetlą się bezpośrednio podczas rozgrywki, choć wcześniej trzeba będzie je odkryć zmysłem przypominającym wzrok orła z Assassin's Creed.

Projekt jest tytułem survivalowym, więc nie zabraknie rozwiązań charakterystycznych dla gatunku. Kluczową rolę odegra zbieranie pożywienia, niezbędnego do przeżycia. Przed skonsumowaniem, gromadzone owoce podopieczny musi jednak zbadać.

Pojawią się też znane z cyklu o Asasynach elementy parkourowe. Kierowana postać potrafi zręcznie przemieszczać się wśród gęstej dżungli, skacząc z gałęzi na gałąź, a także wspinać się na wirtualne drzewa.

Ancestors: The Humankind Odyssey zadebiutuje w 2019 roku na PC, PS4 i Xbox One. Produkcja ukaże się nakładem należącej do Take-Two firmy Private Division.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami