Nowy projekt studia Obsidian - twórców Fallout: New Vegas - to The Outer Worlds. Premierę zaplanowano na 2019 rok, a produkcja trafi na PC, PS4 i Xbox One.

To gra RPG tworzona z myślą o przygodzie dla jednego gracza. Scenarzyści obiecują wiele wyborów do podjęcia oraz angażujące wątki związane z różnymi postaciami niezależnymi.

Wcielimy się w postać wybudzoną z hibernacji na statku kolonizacyjnym. Docieramy na planetę Halcyon, która okazuje się niezbyt cywilizowanym miejscem. Choć mamy do czynienia z tytułem science-fiction, to w zwiastunie czuć pewne inspirację cyklem Fallout.

Nad grą pracuje między innymi Tim Cain - jeden z współtwórców oryginalnego Fallouta.

Niedawno studio Obsidian Entertainment zostało przejęte przez Microsoft, ale The Outer Worlds zostanie wydane przez firmę Private Division. Najwidoczniej właściciel marki Xbox nie przejął też praw do gry, która znajdowała się już w końcowej fazie produkcji.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały