Dziś w nocy odbyła się tegoroczna edycja gali The Game Awards. Grą roku uznano God of War od Sony Santa Monica. Poza przyznaniem wielu nagród, na scenie zaprezentowano też nowe tytuły, które ukażą się w przyszłości.

Poniżej zebraliśmy wszystkie najważniejsze zapowiedzi oraz towarzyszące im zwiastuny. Dzięki temu nie przegapicie żadnej informacji z TGA 2018.

Mortal Kombat 11

Jedną z najważniejszych zapowiedzi na gali TGA było oficjalne ujawnienie Mortal Kombat 11, nawet jeśli fani domyślali się od dłuższego czasu, że taka prezentacja będzie miała miejsce.

Gra ukaże się już w kwietniu 2019 roku (na PS4, Xbox One, Switchu i PC), a w marcu odbędą się testy beta. Twórcy obiecują między innymi zaawansowany system customizacji wojowników, który zostanie zapewne oparty o podobną mechanikę z Injustice 2.

Dragon Age

Bioware oficjalnie zapowiedziało nowe Dragon Age. Twórcy przygotowali jednak wyłącznie krótki teaser.

O grze nie wiadomo więc praktyczne nic, poza tym, że w skład zespołu odpowiedzialnego za projekt wchodzi wielu twórców, którzy pracowali przy Baldur's Gate i Jade Empire.

Będzie to też bezpośrednia kontynuacja Dragon Age Inkwizycja - co nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę zakończenie z poprzedniej odsłoni i ostatniego dodatku DLC.

The Outer Worlds

Tajemniczy, nowy projekt studia Obsidian Entertainment to The Outer Worlds. Gra RPG, w której akcję obserwujemy z oczu bohatera, zabierze nas na najbardziej oddaloną od Błękitnej Planety ziemską kolonię.

Nad tytułem pracują między innymi twórcy oryginalnego Fallouta, w tym Tim Cain. Deweloperzy obiecują, że możemy spodziewać się rozbudowanej fabuły, wątków towarzyszy i oczywiście wyborów, które wpłyną na historię.

Premiera w 2019 roku na PC, PS4 i Xbox One.

Far Cry: New Dawn

Ubisoft oficjalnie ujawnił, że nowy Far Cry to New Dawn. Brak cyfry w tytule sugeruje, że będzie to gra na nieco mniejszą skalę - cena też jest nieco mniejsza niż w przypadku tradycyjnych gier wysokobudżetowych.

Akcja rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych po zakończeniu Far Cry 5. Trafiamy do postapokaliptycznej rzeczywistości, choć nietypowej - bo nie dominuje tu wcale szarość i brąz. New Dawn ukaże się już 15 lutego.

Marvel Ultimate Alliance 3

Choć nowe Marvel Ultimate Alliance nie jest dużą grą, która imponuje oprawą graficzną, to zapowiedź trzeciej części okazała się jedną z większych niespodzianek The Game Awards. Poprzednia odsłona ukazała się w 2009 roku.

W grze pokierujemy ponownie losami Avengersów i ich sojuszników w walce z potężnym Thanosem. Wcielimy się między innymi w Wolverine'a czy Spider-Mana. Rozgrywka przypomina to, co znamy z tytułów w stylu Diablo - akcję obserwujemy z podobnej perspektywy.

Crash Team Racing Nitro-Fueled

Nieoficjalne informacje zostały potwierdzone - na PS4, Xbox One i Switcha trafi remake Crash Team Racing. To gra wyścigowa w stylu Mario Kart.

Produkcja została odświeżona w podobnym stylu, co Crash Bandicoot N.Sane Trilogy czy Spyro Reignited Trilogy. Cała gra została zbudowana od podstaw z wykorzystaniem nowej technologii. Premiera już w czerwcu.

Pozostałe i niezależne gry

Na gali zapowiedziano, że strzelanka Rage 2 ukaże się 14 maja 2019 roku. Można więc założyć, że Doom Eternal - również planowany na przyszły rok - zadebiutuje później.

Kilka zapowiedzi dotyczyło nowego sklepu Epic Store od Epic Games. Okazuje się, że gra RPG w stylu Dark Souls - Ashen - jest dostępna na wyłączność na PC tylko na tej platformie, a na Steam trafi później.

Również Hades, czyli nowa gra studia Supergiant (Bastion, Transistor, Pyre) jest produkcją zarezerwowaną dla Epic Store. Obecnie można już nabyć wczesną wersję tytułu. Pod względem rozgrywki, Hades to rogue-like, w którym eksplorujemy podziemne świątynie i zmagamy się z potworami.

Przedstawiciele studia Double Fine zapowiedzieli, że powstające już od kilku lat Psychonauts 2 zadebiutuje wreszcie w 2019 roku. To kontynuacja kultowej platformówki z 2005 roku.

Hello Games, twórcy No Man's Sky, zapowiedzieli też swoją nową produkcję. The Last Campfire to przygodowo-logiczna z piękną, kolorową oprawę i bajkową atmosferą.

Deweloperzy z Capcomu zaskoczyli też fanów Devil May Cry informacją, że pierwsze demo DMC 5 trafi na Xbox One. Można już pobrać je z Xbox Store - plik zajmuje niecałe 8 GB.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały