PUBG otrzyma zimową mapę 19 grudnia

Plansza dostępna jest na serwerach testowych.

Twórcy popularnego PUBG ujawnili datę premiery czwartej mapy - zimowej Vikendi. Plansza na PC zadebiutuje 19 grudnia, a dzisiaj trafiła na serwery testowe. Na PS4 i Xbox One pojawi się w styczniu.

To pierwsza lokacja o wymiarach 6x6 km, co oznacza, że jest większa niż Sanhok, ale mniejsza od Erangel i Miramar. Większość obszaru pokryte jest śniegiem, w którym gracze pozostawią tymczasowe ślady. Tropy będą oznaczały, że rywale znajdują się w pobliżu.

Na planszy osadzonej w górskim kurorcie można skorzystać z nowego rodzaju pojazdu - przeznaczonego dla dwóch osób skutera śnieżnego. Maszyna ułatwia nieco poruszanie się wśród białego puchu, a także po tafli zamarzniętego jeziora.

Vikendi inspirowane jest Słowacją, więc nie zabrakło szeregu budynków stworzonych w oparciu o europejską architekturę. Na mapie umieszczono dwa duże miasta, park rozrywki i kosmodrom z lat 60. ubiegłego wieku. Do tego gęste lasy.

Zobacz też: PlayerUnknown's Battlegrounds - poradnik i najlepsze porady

Twórcy ujawnili też, że po premierze lokacji zamierzają eksperymentować z dynamicznym systemem pogodowym. Nie wykluczyli, że wprowadzą występujące losowo lekkie opady śniegu. W planach są również nowe przedmioty kosmetyczne.

PUBG opiera się na zasadach battle royale, które produkcja spopularyzowała na początku 2017 roku. Setka graczy trafia na wyspę, szuka broni i stara się wyeliminować wszystkich pozostałych użytkowników.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami