Capcom ujawnił szczegóły na temat opcji sieciowych w Devil May Cry 5. Gra pozwoli zainteresowanym odwiedzać rozgrywki innych użytkowników, których wspomogą w walce z demonami.

Produkcja przedstawi wydarzenia z perspektywy trzech postaci - Nero, Dante i V. W wybranych misjach śmiałkowie połączą jednak siły, a wówczas pojawi się opcja dołączenia do sesji znajomych w czasie rzeczywistym lub w formie „ducha” zapisanego wcześniej na serwerach.

W takich sytuacjach gracze pokierują jednym z pozostałych podopiecznych. W zależności od charakteru danego zadania, wesprą towarzysza z daleka lub staną do walki ramię w ramię z sojusznikiem.

Na końcu misji odwiedzający innych użytkowników ocenią zmagania gospodarza. Jeżeli ten ostatni otrzyma najwyższą notę, zostanie nagrodzony zestawem „przydatnych” nagród do wykorzystania w kolejnych starciach.

Twórcy podkreślają, że produkcję zaprojektowano z myślą o zabawie w pojedynkę. Sieciowej opcji zabraknie więc w sekwencjach niezakładających obecności pozostałych postaci.

To nie wszystko, ponieważ dzisiaj na Xbox One ukazało się demo gry, które będzie dostępne do 6 stycznia. Wersja próbna pozwala rozegrać prezentowaną na branżowych targach misję z udziałem Nero. Nie jest jednak jasne, czy pojawi się na PC i PS4.

Devil May Cry 5 zadebiutuje 8 marca.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały